Czynniki wpływające na cenę płyt poliwęglanowych

Coraz częściej w budownictwie stosuje się materiały tańsze, wykonywane z tworzyw sztucznych, które wcale nie ustępują klasycznym rozwiązaniom. Przykładem są płyty poliwęglanowe, które można wybierać zależnie od ich grubości. Jest to jeden z parametrów określających płyty z poliwęglanu.

Grubość płyty i liczba komór wpływające na jej cenę

poliwęglan komorowy cenaMinimalna grubość płyty poliwęglanowej to najczęściej 0,75mm. Z kolei maksymalna grubość płyty poliwęglanowej może wynosić nawet powyżej 30mm. W zadaszeniach stosuje się płyty grubsze, bo te będą narażone na więcej czynników uszkadzających. Dodatkowo płyty poliwęglanowe można wybierać pod względem koloru. Jest co najmniej kilka wersji kolorystycznych płyt poliwęglanowych. To sprawia, że płyty idealnie współgrają ze światłem słonecznym oraz światłem sztucznym i stanowią bardzo ładną dekorację. Z pewnością poliwęglan komorowy cena zależy od takich czynników jak rozmiary płyty poliwęglanowej, grubość poliwęglanu, kolor. Płyty przezroczyste czyli bezbarwne, płyty białe i szare są zdecydowanie najczęściej wybierane przez klientów. Płyty wykonane z litego poliwęglanu charakteryzują się wyższymi cenami niż płyty z poliwęglanu komorowego. Najtańszą opcją wykorzystywaną do przeszkleń są płyty poliwęglanowe mleczne lub brązowe. Przykładowo płyta o grubości 10mm, a wymiarach 2,05×3,05m będzie kosztować około 300 złotych. Jeśli chodzi o konkretne ceny poliwęglanu komorowego, to tu znaczenie ma również liczba komór w płycie.

Im więcej komór będzie znajdować się płycie poliwęglanowej, tym cena takiej płyty będzie stosunkowo wyższa. Trzeba pamiętać o tym, że poliwęglan komorowy może mieć grubość nawet 32mm. Wybierając płytę, warto zwrócić uwagę na to, czy jest to płyta czterokomorowa czy pięciokomorowa. Koszt 25mm płyty pięciokomorowej o długości 6m to kwestia ok. 360 zł.