Czym jest concierge?

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszy się profesja jaką jest concierge. W Europie jest ona tak naprawdę znana od średniowiecza. Konsjerż był niegdyś odpowiedzialny za pilnowanie, aby w każdej komnacie i na zamkowych korytarzach paliły się świece. Ponadto wyżej wspomniany wiedział dokładnie co, gdzie i kiedy się dzieje. Współcześnie, tego typu profesja także znajduje zastosowanie, o czym zostało powiedziane w niniejszym artykule.

Na czym polegają usługi konsjerż?

usługa conciergeObecnie usługa concierge jest oferowana przez banki wybranym klientom tzw. VIP. Konsjerż to osobisty asystent danej osoby, który załatwia za nią wiele codziennych spraw. Do obowiązków wyżej wspomnianego należą między innymi kontrolowanie terminarza spotkań klienta, pilnowanie przeglądów samochodów, rezerwowanie biletów lotniczych, zawożenie dzieci klienta na zajęcia dodatkowe i wiele, wiele innych. Wydawać by się mogło, że to nic trudnego, jednak na barkach takiego asystenta spoczywają także zadania, których wykonanie niejednokrotnie graniczy z przysłowiowym cudem. Mowa o sytuacji, kiedy klient zażyczy sobie, aby jego spotkanie z kontrahentem odbyło się w restauracji, w której rezerwacji należy dokonywać z miesięcznym wyprzedzeniem, a termin spotkania wypada na przykład za 3 dni. Co w takiej sytuacji? Tutaj concierge musi stanąć na wysokości zadania i dołożyć wszelkich starań, aby udało się takiej rezerwacji dokonać.

Podsumowując – wykonywanie profesji jaką jest concierge nie jest zadaniem łatwym, ale na pewno bardzo opłacalnym. Należy jednak pamiętać o tym, że nie każdy nadaje się do tego, aby ją wykonywać. Tego typu zajęcie wymaga dużej cierpliwości oraz wytrzymałości psychicznej, gdyż jak wiadomo klienci potrafią być naprawdę różni – od tych łagodnych i ugodowych, po roszczeniowych i niekoniecznie sympatycznych.