Czy trener osobisty to dobry pomysł?

Zastanawiasz się nad zajęciami z trenerem osobistym, ale nie masz pewności czy są dla Ciebie? Nie wiesz jaki sposób będzie najlepszy na osiągnięcie zgrabnej sylwetki i dobrego samopoczucia? Ten artykuł powinien pomóc Ci w rozwianiu wątpliwości.

Trener osobisty – opcja tylko dla osób sprawnych fizycznie?

trener osobistyJeśli wydaje Ci się, że zajęcia z trenerem osobistym są tylko dla osób, które na siłownie spędziły już setki godzin i wylały hektolitry potu – jesteś w błędzie. Ich zaletą jest to, że poziom dostosowywany jest do Twojej sprawności fizycznej, wieku i budowy ciała. Trener personalny dobierze Ci odpowiednie ćwiczenia bez względu na to, czy ćwiczysz już od dłuższego czasu i chcesz poprawić skuteczność czy dopiero zaczynasz przygodę ze sportem. Dzięki temu jest to najlepszy sposób, by w niedługim czasie zauważyć efekty. Podczas zajęć będziesz miał pewność, że wszystkie ćwiczenia wykonujesz prawidłowo i nie nabawisz się kontuzji. Jeśli brakuje Ci chęci – nikt nie zmotywuje Cię lepiej niż Twój trener osobisty! To on jak nikt pozna Twoje słabości, przypomni o zakładanych celach i zmotywuje Cię do dalszego działania. Największym minusem tego typu zajęć jest cena – niekiedy nawet kilkukrotnie przewyższa tą za zajęcia grupowe. Jeśli nie chcesz wydać majątku lepiej zapisz się na fitness…

Co zaoferuje mi fitness club?

fitness clubZakres usług oferowanych przez cluby fitness i ich wyposażenie są bardzo zróżnicowane. Do wyboru mamy np.:

  • zajęcia fitness,
  • squasha,
  • siłownię,
  • saunę,
  • spa,
  • basen i aqua aerobik,
  • niekiedy także konsultacje dietetyczne, catering dietetyczny oraz badania składu ciała.

Podczas uczęszczania na zajęcia grupowe prawdopodobniej dłużej poczekamy na efekty. Nie oznacza to jednak, że nie warto się na nie decydować. Zajęcia, które odbywają się w towarzystwie kilkunastu innych osób mają niepowtarzalny klimat. Towarzyszy im adrenalina, rywalizacja i chęć bycia jak najlepszym. To także wyjątkowa okazja, by motywować się nawzajem, rozmawiać o postępach i kryzysach, a może nawet zawiązać nowe przyjaźnie. Różne poziomy zaawansowania i zróżnicowany zakres usług pozwalają na odpowiedni dobór grupy i zajęć, w zależności od oczekiwanych efektów. Nie musisz się obawiać, że trafisz na zajęcia, którym nie będziesz w stanie podołać, a kobiety będą miały sylwetki jak z pierwszych stron gazet. Początki zawsze bywają trudne, ale w dopasowanej do Ciebie grupie mogą być także przyjemne!

Dlaczego tabletki na odchudzanie tak naprawdę nie pomogą w utracie wagi?

tabletki na odchudzanieZapewne każdy, kto oczekuje szybkich efektów bez większego zaangażowania próbował kiedyś tabletek na odchudzanie. Gdyby były tak skuteczne jak zapewniają o nich producenci, na świecie nie byłoby osób otyłych. Natomiast osób otyłych – mimo wszechobecnych trendów na bycie fit – jest z roku na rok coraz więcej. Po zagłębieniu się w ten temat okazuje się, że większość tego typu tabletek powoduje większe szkody niż dobrodziejstwa w organizmie. Pozostałe po prostu powodują utratę wody, co jest krótkotrwałe i nijak się ma do spadku tkanki tłuszczowej. Jeśli więc chcecie zdecydować się na jakikolwiek specyfik wspomagający odchudzanie to lepiej zdecydujcie się na picie ziół i spożywanie przypraw, które odżywią organizm i przyspieszą proces przemiany materii. Ewentualnie zaopatrzcie się w naturalne suplementy diety ze sklepu z żywnością ekologiczną. Warto pamiętać także o dbaniu o ciało od zewnątrz. Odpowiednie kremy nawilżające, przeciwzmarszczkowe i z filtrem UV odżywią skórę i nadadzą jej promienny wygląd. Cera plus to linia kosmetyków nie tylko do twarzy, ale także całego ciała. Kiedy osiągniesz wymarzoną sylwetkę będziesz mógł się nią pochwalić na plaży, nie martwiąc się o naczynka, trądzik czy cellulit. Piękniejsze ciało to lepsze samopoczucie!


Tekst powstał w oparciu o:


Krótkie podsumowanie tematu:

Zajęcia z trenerem personalnym to nie jedyna metoda na osiągnięcie wysportowanej sylwetki. Znając już plusy i minusy ćwiczeń grupowych i indywidualnych możesz sam zadecydować, która opcja będzie dla Ciebie lepsza.