Czy można samodzielnie zaprojektować wizytówkę?

Zaprojektowanie wizytówki uważam za dziecinnie proste. W dobie internetu i nowych technologii, każdy posiada wystarczające umiejętności, aby przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi samemu stworzyć osobisty projekt, dostosowany do potrzeb i profilu działalności.

Przyjemna zabawa w projektowanie

projektowanie wizytówekTworzeniem wizytówek zajmują się specjaliści. Nie brak też amatorów i zwolenników samodzielnego wykonywania tego rodzaju projektów. Jeżeli także chcesz zrobić to sam, przemyśl na spokojnie plan działania. Wyobraź sobie efekt końcowy i postaraj się wykonać go krok po kroku. Rozpoczynając projektowanie zacznij od wyboru odpowiedniego podstawowego szablonu, niech odpowiada branży w jakiej działasz. Dostosuj kolory, fakturę, rodzaj i wielkość czcionki. Na parametry czcionek zwróć uwagę szczególną, wpływają w dużej mierze na czytelność wizytówki. Nie chcesz przecież aby osoby zapoznające się z jej treścią musiały używać lupy do odczytania numeru telefonu lub adresu mailowego. Projektowanie wizytówek wymaga umiejętnego sprecyzowania treści. Większość wizytówek z przyczyn praktycznych, drukuje się w standardowym, rozpowszechnionym na skalę międzynarodową rozmiarze. Zachowując odpowiedni rozmiar zyskujesz pewność, że zmieści się w każdym uniwersalnym wizytowniku. Jakie informacje umieścić? Najrozsądniejsze projekty uwzględniają pełną nazwę firmy, logo, adres, numer telefonu, maila, czasami również numer konta bankowego i fax. Zastanów się czego oczekujesz od wizytówki i w jakich momentach będzie najczęściej użytkowana. Jeżeli należysz do grupy firm nie posiadających unikalnego loga, idealnym rozwiązaniem będzie umieszczenie nazwy firmy w formie dobrze wyglądającego napisu. Pamiętaj, że nie musisz się ograniczać obiektywnymi wytycznymi. Tworząc własny projekt masz nieograniczone możliwości.

Jak wspomniałem, w większości każdy posiada umiejętności pozwalające na samodzielne stworzenie prostego projektu. Niekiedy brakuje chęci lub czasu do tego typu pracy. Wtedy najłatwiej zgłosić się do profesjonalnej firmy, która taką wizytówkę wykona.