Czy możliwa jest męska elegancja?

W czasach, gdy dość żywo debatuje się o tym, czym jest męskość, warto też na pewno porozmawiać o tym, w jaki sposób męski wygląd zyskuje na elegancji. Panowie w tym miejscu prawdopodobnie stwierdzą, że przynajmniej w dziedzinie dodatków do ubioru, kobiety mają od nich łatwiej. Jednak, czy tak jest na pewno? Czy nie istnieją dodatki, które będą stanowiły jednocześnie o elegancji i męskości?

Zegarek na rękę dodatkiem idealnym

eleganckie zegarki męskie na rękęGdy myślimy o męskiej elegancji przede wszystkim widzimy czysto biznesową stylizację mężczyzny. Biała koszula, dobrze skrojony garnitur, krawat, odpowiednio dobrane buty… ale też kilka dodatków, które stanowią prawdziwą wisienkę na torcie tego typu wyglądu. Jedną z tego typu „wisienek” z pewnością są eleganckie zegarki męskie na rękę. Akcesorium tego typu w ostatnim czasie stało się niezwykle modne, właśnie ze względu na szyk i elegancję, jaką możemy uzyskać, wybierając odpowiedni zegarek do eleganckiego ubioru. A wybór jest dość szeroki. Możemy bowiem zdecydować się na zegarek z paskiem skórzanym, ale również na taki z bransoletą wykonaną z odpowiedniego metalu szlachetnego. Bez względu na wybrany model, jedno jest pewne – w stylizacji powinien być on dobrze widoczny, dlatego, jeśli chodzi o męskie zegarki, trudno znaleźć produkty, które nie będą zwracały na siebie uwagi w całej stylizacji. Z tego też względu, należy pamiętać, że wybierając niektóre zegarki, prawdopodobnie lepiej będzie zrezygnować, np. ze spinek do mankietów koszuli, by uniknąć efektu przesady.

Dawniej zegarki przede wszystkim spełniały swoją funkcję użytkową. Dziś, jeśli chodzi o tę funkcję, równie dobrze mogą spełnić ją nasze telefony komórkowe. Zegarki jednak nie straciły na wartości, choć niewątpliwie ich użytkowość zeszła na drugi plan, ustępując miejsca względom estetycznym.

Opublikowany w Moda