Czy jazda na rowerze i żywność ekologiczna zapewnią szczupłą sylwetkę?

Każdy z nas chciałby móc pochwalić się piękną figurą. Niektórym dbanie o nią przychodzi z łatwością i w ogóle nie muszą się martwić o swoją wagę. Dla innych natomiast stanowi to poważny problem. Kiedy tylko zjedzą coś słodkiego, zaraz „”idzie im w boczki””. Jest to kwestia indywidualna, jednak aby prezentować się i czuć lepiej każdemu polecany jest zdrowy styl życia.

Rowery elektryczne dla każdego

rower elektryczny z koszykiemDobrą opcją zarówno dla osób, które dotąd nie uprawiały żadnych sportów, jak i tych bardziej zaprawionych są tak zwane e-bike’i. Są to rowery z silnikiem elektrycznym, które pozwalają na spokojniejsze użytkowanie roweru przy jednoczesnym osiąganiu lepszym prędkości. Taki sprzęt poza zwykłymi częściami rowerowymi ma zamontowane:

  • silnik,
  • baterię,
  • kontroler

Te elementy sprawiają, że rowery focus na przykład nie wymagają wkładania takiego wysiłku w pedałowanie, dzięki czemu są dobre także dla osób starszych, chcących zadbać o swoją aktywność. Ponadto łatwiejsze stanie się podjechanie na przykład pod górkę. Plusy i minusy e-rowerów:

  • umożliwiają sprawniejsze poruszanie się, także seniorom i osobom po przebytych chorobach
  • są szybsze od zwykłych rowerów
  • umożliwiają omijanie korków
  • sporo ważą
  • ceny zaczynają się od dwóch tysięcy złotych

Jak widzisz, taki rower jest całkiem przyjazny na początek drogi do ładnej figury. Jest to jednak wydatek dość drogi, więc można skorzystać z wypożyczalni tego sprzętu albo wybrać inną formę aktywności. Przykładowo sprawdzić się mogą także po prostu ćwiczenia wykonywane w domu albo zajęcia w klubie fitness specjalnie przeznaczone do celów spalania zbędnego tłuszczyku.

Czy żywność ekologiczna jest koniecznością, kiedy kształtujesz sylwetkę?

żywność ekologicznaOdpowiedź na to pytanie może nie być tak oczywista. Wskazane jest bowiem, aby do swojego jadłospisu dodać zdrowsze produkty i bardziej bogate w niezbędne w diecie minerały. Wykluczyć trzeba natomiast jedzenie o wysokiej szkodliwości jak fast foody, rzeczy smażone na głębokim oleju i tym podobne. Warto także sprawdzić, co można by ograniczyć w diecie. Przykładowo, na pewno warto jeść mniej białego pieczywa, smażonych i pieczonych potraw, rzeczy ciężkostrawnych. Czy jednak konieczna będzie hurtownia ekologiczna, aby zadbać o odpowiednią dietę? Myślę, że zaopatrywanie się w jedzenie ekologiczne nie jest potrzebne. Można znaleźć zdrowe produkty także w zwykłych sklepach, nie rzadko zawierają one bardzo podobny skład, a są dużo tańsze od tych z metką eko. Poza tym nie dajmy się zwariować! Nie stosuj zbyt drastycznej diety, aby nie osiągnąć efektu jojo i efektu zniechęcenia. Bardzo łatwo zrezygnować ze zdrowego jedzenia po tygodniu, jeżeli ono zupełnie nie będzie ci smakować. Sprawdź sobie w internecie zdrowe jadłospisy i się nimi sugeruj podczas komponowania codziennych posiłków.

Błonnik witalny polecany przez dietetyków

żywność z błonnikiem witalnymMożesz też skorzystać z porady dietetyka, który ułoży ci dietę tylko dla twoich celów. Tak czy siak, dbaj nie tylko o to co jesz, ale też jak jesz. Staraj się nie przyjmować posiłków w pośpiechu, jedz regularnie, nie przejadaj się. Dzięki zastosowaniu się do tych zasad nie tylko będziesz lepiej wyglądać, ale też lepiej się czuć. Ekologiczne produkty mogą ci w tym pomóc, ale też nie są całkowicie niezbędne. Najlepiej połączyć je ze zwykłą, zdrową żywnością. To, co warto jeszcze rozważyć, to zakup wspomagacza diety jakim może być błonnik. Zwykle ciężko w pokarmach zapewnić odpowiednią ilość tego składnika, więc warto uzupełniać jego niedobory po prostu farmakologicznie. Ma on dodatkowo przydatne działanie, ponieważ pozostawia uczucie sytości na długo, zapobiega powstawaniu efektu jojo, a także usuwa z organizmu toksyny.


Więcej na ten temat na:


Podsumowanie

Szczupłą sylwetkę możemy sobie zapewnić jedynie my sami. Rower elektryczny czy ekologiczna żywność mogą nam to ułatwić, jednak nie są do tego celu konieczne. Możesz równie dobrze zdecydować się, aby podjąć inną formę aktywności i zastosować po prostu zdrową dietę. Najważniejsze jest utrwalenie sobie nawyku, aby żyć zdrowiej.