Czy fotobudka to dobra atrakcja na kinderbal?

Organizacja kinderbalu to niełatwe zadanie. Trzeba zadbać o dobrą i bezpieczną zabawę kilku albo kilkunastu małych dzieci. Jak to zrobić, aby wszyscy dobrze wspominali dzień przyjęcia?

Fotobudka – coś na dobry początek zabawy

fotobudki zdjęcioweNa początku kinderbalu dzieci mogą czuć się nieco skrępowane. Należy wziąć to pod uwagę szczególnie wtedy, kiedy wśród nich są osoby nieco bardziej wycofane i czujące się nieswojo wśród większej ilości rówieśników. Dobrym pomysłem jest wówczas spowodowanie, aby wszystkie maluchy nieco się rozluźniły i przestawiły na tryb dobrej zabawy. Sprawić to może na przykład fotobudka. Zalety fotobudki:

  • powoduje rozładowanie stresów
  • pozwala dzieciom się zintegrować
  • dzieci świetnie bawią się podczas przebierania i wyboru rekwizytów do zdjęć
  • istnieje możliwość uwiecznienia pozytywnych chwil
  • można dać dzieciom później wykonane fotografie jako pamiątkę
  • zajmuje dzieci na długi czas

Oczywiście, żadnego dziecka nie należy do niczego zmuszać, jeśli nie będzie chciało brać udziału w przebierankach i robieniu zdjęć. Często jednak dzieje się tak, że nawet te najbardziej nieśmiałe dzieci z czasem się przekonują i chcą brać udział w ogólnej radości.

Czy fotobudka sprawdzi się na przyjęciu dla dzieci

fotobudka do robienia zdjęćNie ma przeciwwskazań do używania fotobudki podczas kinderbalu. Należy tylko pamiętać, aby zapewnić dzieciom dostateczną opiekę. Trzeba uważać, aby wszystkie bezpiecznie z niej korzystały. Fotobudka nie może być bowiem elementem powodującym bijatyki wśród najmłodszych. Wszyscy muszą wiedzieć, że trzeba poczekać na swoją kolej. To jednak zależy już od animatorów. Obecnie w wielu miejscach w całej Polsce można taką fotobudkę wynająć. Są dostępne nawet w niewielkiej Mławie. Warto się zatem rozejrzeć w swojej okolicy i sprawić dzieciom taką miłą niespodziankę. Fotobudka w Warszawie będzie na pewno w innej cenie niż w mniejszych miastach. Jest to niewątpliwie koszt niemały, jednak warto zadbać o taką atrakcję, a dzieci na pewno nie będą się nudzić. Choć fotobudka na wesele to chyba najczęstsze skojarzenie, to jednak sprawdzi się ona nie tylko w dniu zaślubin. Dzieci również, a może przede wszystkim, lubią się przebierać, stroić miny i potem podziwiać efekty tej zabawy. Na rynku wiele jest różnorakich ofert. Warto dobrać taką, w której zdjęcia wywoływane będą natychmiast, aby dzieci mogły zobaczyć od razu efekt zabawy. Kluczowe znaczenie ma także ilość i jakość rekwizytów oraz strojów. To one zapewniają dobrą zabawę. Trzeba zorientować się wcześniej, jakie są możliwości wynajmu w danym mieście. Wiadomo, że w Warszawie nie będzie z tym problemu, ale w mniejszej miejscowości może nie być wyboru i zaistnieć potrzeba, aby skorzystać z firmy z nieco oddalonego miasta. Usługi te stają się jednak coraz bardziej popularne, więc ilość oferujących fotobudki firm na pewno będzie jeszcze rosła.

Klocki Lego Ninjago, czyli wypożyczalnia klocków Lego

klocki lego ninjagoInnym sposobem uświetnienia kinderbalu, który można zastosować wraz z fotobudką albo osobno jest wypożyczenie klocków Lego. Oczywiście, można także odwiedzić sklep Lego i zakupić kilka zestawów klocków. Na duże przyjęcie korzystniej jednak będzie wypożyczyć różne zestawy klocków. Za wypożyczenie zazwyczaj płaci się jakiś ułamek ceny całego kompletu, na przykład dziesięć procent. W ramach wypożyczenia można korzystać z zestawu przez tydzień lub inną ilość czasu, zależnie od wypożyczalni. Przeważnie jest ona połączona także ze sklepem, dzięki czemu można po zabawie zdecydować się od razu na zakup klocków. Większe dzieci na pewno ucieszą się, kiedy zobaczą na przyjęciu klocki lego technic i będą mogły budować modele samochodów lub innych pojazdów. Później natomiast z zapałem będą się nimi bawić. To opcja szczególnie polecana dla chłopców, choć i dziewczynki nieraz znajdują przyjemność w takim składaniu.


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

  • Leleus.com – sklep internetowy sprzedający klocki lego technic i klocki duplo
  • Abrakadabrafotobudka.pl – witryna internetowa firmy z Warszawy wynajmującej fotobudki
  • Egodziecka.pl – portal internetowy skierowany do rodziców

Podsumowanie

Fotobudka to jednak z możliwych atrakcji na kinderbal. Nie ma się czego obawiać podczas jej wynajęcia, a na pewno dostarczy dzieciom sporo wrażeń. Warto jednak przemyśleć także inne formy rozrywki dla dzieci jak na przykład wypożyczenie klocków lego, jeśli przyjęcie ma mieć nieco spokojniejszy charakter.