Czy dron z kamerą będzie najlepszym pomysłem na prezent dla dziecka?

Zakup prezentu dla dziecka nie zawsze jest łatwym zadaniem, szczególnie gdy dziecko nie jest już małe i wie czego chce. Drewniane klocki, pluszowe misie i inne tego typu zabawki niestety wyszły już mody. Jak więc sprawić radość naszemu dziecku? O tym w dalszej części artykułu.

Dron z kamerą świetnym prezentem dla nastolatka

dronDrony to kompaktowych rozmiarów bezzałogowe statki latające. Jeszcze nie tak dawno służyły wyłącznie do celów wojskowych jednakże obecnie drona może kupić każdy a ich ceny drastycznie spadają. Najprostszą konstrukcję kupić można już za niewiele ponad 100 złotych a zakup bardziej profesjonalnej to wydatek rzędu 500 – 1000 złotych. Sterowanie dronem odbywa się na jeden z kilku sposobów:

 •  RPV (Remote Piloted Vehicle) – za pomocą kontrolera
 • RC FPV (First Person View) – za pomocą kontrolera, dron wyposażony jest w kamerę, dzięki której obserwujemy otoczenie
 • UAV – za pomocą komputera, w tym wypadku można także ustalić trasę którą dron ma lecieć

Rozróżniamy kilka rodzajów dronów (ze względu na ilość wirników):

 • quadrocopter – jest to najpopularniejszy rodzaj dronów wyposażony w cztery śmigła
 • hexacopter – maszyna profesjonalna wyposażona w sześć śmigieł, bardzo często wykorzystywane są one do nagrywania filmów
 • octacopter – wykorzystywana do celów stricte profesjonalnych, posiadają osiem wirników

Należy jednak pamiętać, że dron to nie zabawka i używać należy jej z rozwagą. Jeśli dziecko nie należy do roztropnych to moim zdaniem należy się bardzo dobrze zastanowić czy dronem nie zrobi sobie ani nikomu innemu krzywdy.

Rowerki dla dzieci – idealny prezent dla dużych i małych

Rowerki dla dzieci Rowerki to świetny prezent zarówno dla dzieci starszych jak i młodszych. Jak sami dobrze wiemy rower to klasyczny prezent na I komunię świętą. Dla mniejszych dzieci świetną opcją będzie jeździk, jednakże skupmy się na rowerach. Zanim przystąpimy do zakupu roweru dla naszego dziecka warto zapoznać się z jego typami. Rowery dzielimy na:

 • górskie – najpopularniejsze, przystosowane do jazdy po nierównym terenie
 • crossowe – świetne do przejażdżek po parkach i terenach pozamiejskich
 • miejskie – idealnie nadają się do poruszania się po mieście
 • trekkingowo/turystyczne – przeznaczone są do turystyki

Warto przed zakupem zapytać się dziecka jaki rower najbardziej mu odpowiada by nie popełnić błędu i sprawić mu jak największą radość.

Gra planszowa – jaką wartą zakupić w jakim sklepie?

Gra planszowaPragnąć uszczęśliwić nasze dziecko warto także wziąć pod uwagę gry planszowe. To świetna zabawka, dzięki której nasze dziecko nie tylko rozwinie się intelektualnie ale także będzie się świetnie bawiło. Gry planszowe i gry karciane mają tą niebywałą zaletę, że można się nimi bawić nawet w kilkuosobowych grupkach – są więc świetną opcją, gdy do naszej pociechy często przychodzą znajomi. Aktualnie najpopularniejsze gry to Sabotażysta, Kameleon a także wiele innych. Zapewnią wiele godzin świetnej zabawy zarówno naszemu dziecku jak i często nam samym. Za grami karcianymi i planszowymi warto rozglądać się nie tylko w sklepach stacjonarnych ale także w internecie. Można znaleźć tam wiele ciekawych tytułów niedostępnych w sklepach stacjonarnych.


Więcej informacji można znaleźć na:

 • Twoja-przygoda.pl – sklep z zabawkami dla dzieci i z rowerkami
 • Antyweb.pl – portal, gdzie można znaleźć informacje o najnowszych technologiach, w tym o dronach
 • Sklep-komiksowy.pl – sklep  internetowy z komiksami, z mangą

Podsumowując temat:

Jak widać jest wiele ciekawych propozycji z których można skorzystać kupując prezent dla naszego dziecka. Należy pamiętać, że prezent ma nie tylko sprawiać naszemu dziecku radość ale także go czegoś nauczyć. Nie jest sztuką kupić coś ładnego, sztuką jest by oprócz walorów estetycznych i stricte użytkowych miało także walory edukacyjne. Zarówno młodsze jak i starsze dzieci najlepiej uczą się poprzez naukę, dlatego też warto kupić prezent jak najbardziej edukacyjny – na pewno przyniesie to sporo korzyści.