Czujnik drgań do maszyny

 

Nowoczesny czujnik drgań powinien stanowić podstawowe wyposażenie każdej firmy przemysłowej. Od dawna wiadomo bowiem, że po samych wibracjach można rozpoznać, czy dana maszyna działa prawidłowo, czy może wydarzyła się jakaś usterka czy awaria.

Nowoczesne czujniki wykrywające drgania

czujniki drgańDzięki czujnikom drgań, można w porę zapobiec głębszym problemom z daną maszyną. Jakie czujniki drgań proponują nam zatem producenci? Obecnie są to produkty oparte na najnowszych technologiach, które posiadają wiele zalet. Przykładem jest czujnik, który może selekcjonować częstotliwości drgań i to z naprawdę dużą dokładnością. Ponadto pozwala on na wizualizację ruchu maszyny. Za jego pomocą możemy zmierzyć więc parametry i ocenić, czy są one prawidłowe, czy też nie. Urządzenie tego typu jest tak czułe, że potrafi wykryć nawet najbardziej subtelny ruch. Doskonale sprawdza się zarówno w diagnostyce drgań pojedynczej maszyny, jak i w całym kompleksie maszyn. Bardzo ważne jest to, że nowoczesne czujniki drgań umożliwiają wizualizację ruchu. Bez problemu można powiększyć obraz, zmienić perspektywę i tak dalej. Czujniki drgań to produkty nieinwazyjne, ale niezwykle skuteczne. Nawet najmniejszy, mikroskopijny ruch maszyny zostanie wychwycony. Ta precyzja zapewnia nam dokładność i sprawia, że diagnostyka maszyn oparta na analizie drgań oraz wibracji staje się niezawodna.

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze maszyny były sprawne jak najdłuższy czas, zdecydujmy się właśnie na taki rodzaj diagnostyki z wykorzystaniem najbardziej nowoczesnych, polecanych przez renomowanych producentów, czujników drgań. Z pewnością będziemy zadowoleni z ich działania, a w efekcie będziemy mogli cieszyć się sprawnymi maszynami, których nie dotykają najmniejsze nawet usterki ani awarie. Nowoczesne czujniki to podstawa.