Części do klasycznego motocykla

Klasyczne emzetki były ogromnym powodem do dumy dla każdego kolekcjonera, z racji swojej ogromnej popularności. Mnóstwo weteranów drogi bowiem otwarcie przyznaje iż zaczynało przygodę z motocyklami właśnie na którymś modelu MZ i w dalszym ciągu utrzymuje stare maszyny w jak najlepszym stanie.

Nowa seria podzespołów do motocykla MZ

solidne części MZPrzez lata jednak okazało się że dostępność części do klasycznych motocykli była coraz mniejsza, zwłaszcza w momencie gdy zakończono produkcję modeli MZ. Ich ogromna popularność i niesłabnące zapotrzebowanie spowodowały wznowienie produkcji w ostatnich latach, i ponowne wypuszczanie zarówno motocykli jak i podzespołów od MZ. Zamiast starego typu podzespołów, jednak, obecnie dostępne były znacznie bardziej wytrzymałe i solidne części MZ, choć pasowały one tak do zabytkowych maszyn, jak i nowych modeli motocykli. Uniwersalność owych podzespołów spowodowana była przede wszystkim bardzo dużymi podobieństwami wszelkich maszyn od MZ, gdyż nowoczesne motocykle były bardzo mocno wzorowane na klasycznych maszynach. Oznaczało to więc możliwość zakupu tych samych podzespołów do kilku maszyn jednocześnie, co zostało bardzo pozytywnie przyjęte zwłaszcza przez warsztaty motocyklowe, specjalizujące się w odnawianiu klasycznych pojazdów, ale również przez drużyny entuzjastów zabytkowych motorów, do tej pory mających problemy z dostępnością części od producenta.

Oczywiście nowe podzespoły posiadały nieporównywalnie większą jakość niż stare części, będąc produkowanymi z lepszych materiałów, i za pomocą znacznie usprawnionych procesów technologicznych. Znosiły więc znacznie większe obciążenia i nawet najbardziej agresywny styl jazdy, nie wykazując absolutnie żadnych śladów zużycia nawet po kilku latach intensywnej jazdy.