Co zrobić, gdy przesyłka kurierska do Niemiec zaginie?

Wysyłając przesyłkę za granicę, musisz wykazać się większą dbałością niż wtedy, kiedy przesyłasz coś jedynie w kraju. Wiadomo, że po drodze taka paczuszka może się bardziej zniszczyć, jeżeli ma do odbycia dalszą drogę. Warto brać to pod uwagę już w momencie pakowania, aby ze swojej strony zapewnić jej bezpieczną podróż. Co jednak zrobić, kiedy przesyłka zaginęła?

Przesyłki kurierskie do Niemiec – czy to bezpieczne?

kurier z paczkąWysyłanie paczek zagranicznych nie wiąże się ze szczególnym zagrożeniem wysyłanych dóbr. Dużo zależy od umiejętności pakowania i naszej własnej dbałości o przesyłkę. Jeśli towar będzie źle zapakowany to nigdzie nie dotrze i to będzie nasza wina. Tylko, jeżeli właściwie zabezpieczysz przesyłkę, możesz mieć pewność, że odbiorca dostanie paczuszkę bez problemu. Co prawda, Niemcy nie leżą daleko, więc przesyłka nie powinna być dużo bardziej zagrożona niż podczas podróży krajowej. Weź jednak pod uwagę, że kurierzy nie zawsze delikatnie traktują paczki. Co zrobić, aby przesyłki międzynarodowe były dobrze zabezpieczone Aby właściwie zadbać o swoją paczkę, musisz:

  • dobrać trwałe materiały pakunkowe;
  • dobrać właściwy rozmiar kartonu czy koperty;
  • wyłożyć paczkę papierem lub styropianem, aby nic nie latało w środku;
  • właściwie zakleić przesyłkę;
  • sprawdzić czy dobrze zaadresowałeś pakunek;
  • jeśli towar jest delikatny, nakleić stosowne oznaczenie

Pamiętaj, aby nie wpychać w za mały karton produktu, bo może się to dla niego źle skończyć, jeszcze zanim wyleci lub wyjedzie za granicę. Istotne też, aby nie wysyłać rzeczy w kopertach, jeśli są one delikatniejsze albo po prostu większe. Koperty bąbelkowe nie uchronią przedmiotów o większych gabarytach. Lepiej już zakupić solidny karton i wypchać go w środku styropianem czy dodatkową tekturą, aby rzeczy nie przesuwały się podczas podróży, obijając się o ścianki.

Prywatny detektyw na tropie przesyłki

prywatny detektyw badający śladCo jednak zrobić, kiedy mimo właściwej dbałości z naszej strony paczka i tak zaginęła? Jeżeli masz pewność, że dobrze ją zapakowałeś i nie miała prawa rozlecieć się po drodze, skontaktuj się z firmą przewozową. Być może źle zaadresowałeś karton i po prostu dostał się pod niewłaściwy adres. Teraz można w łatwy sposób śledzić każdą przesyłkę. Wiele firm oferuje od razu możliwość śledzenia wysłanych rzeczy. Dzięki posiadaniu przypisanego do niej numeru, możesz obserwować jej drogę na stronie przewoźnika. To bardzo wygodna forma i możesz w ten sposób sprawdzić, gdzie znalazła się paczka. Być może nie trafiła pod wyznaczony adres. Jeżeli wszystko jednak wygląda prawidłowo w systemie, skontaktuj się z placówką, która odpowiada za przesyłki. Złóż reklamację u przewoźnika, z którego usług korzystałeś. Firmy kurierskie posiadają obecnie dobrze działający monitoring, za pomocą którego mogą nawet określić, który kurier odpowiadał za daną paczkę. Dzięki temu łatwiej można ustalić, co się z nią po kolei działo. Dużo trudniej sprawić, aby cokolwiek w systemie zaginęło.

Agencja detektywistyczna namierza paczkę

pracownicy biura detektywistycznegoWpływ na to czy paczka dotrze na miejsce ma też oczywiście sposób zaadresowania. W zależności od przewoźnika może się on różnić. Jednak zawsze sprawdź czy dobrze wpisałeś adres odbiorcy i swój własny. Listy lotnicze mają swój sposób adresowania, poczta i kurierzy swój. Wszystko powinno być na stronach internetowych. Informacji bez problemu udzieli ci także pracownik właściwej placówki. Nie trzeba aż tak panikować. Jeżeli wysyłasz drogie przedmioty za granicę, to twój lęk o zaginioną przesyłkę może być jednak uzasadniony. Najlepiej wystrzegać się takich działań, aczkolwiek czasami mogą one być konieczne. Agencja detektywistyczna do poszukiwania przesyłki nie będzie jednak raczej potrzebna. Dużo lepiej zrobić prywatne śledztwo. Powinno ono wystarczyć do określenia winowajcy i rozwiązania problemu. Firma przewozowa najpewniej będzie chciała współpracować w ustaleniu przebiegu sprawy, ponieważ będzie jej zależało na kliencie. Konkurencja na tym rynku jest obecnie duża, a to jest twój atut. Jeżeli do dziś żadna strona nie otrzymała przesyłki, upewnij się, ile powinna ona iść. Może się bowiem okazać, że założyłeś zbyt optymistycznie, że paczka z Warszawy do Niemiec dotrze na drugi dzień. Wszystko jeszcze zależy od przewoźnika, z którego usług korzystasz. Zadzwoń albo jedź i zapytaj, co się dzieje.

 


Wartościowe źródła informacji związanych z tematem:

  • Detektyw-bd24.pl – witryna internetowa prezentująca biuro detektywistyczne z Warszawy
  • Pack4you – strona internetowa firmy obsługującej przesyłki kurierskie do Niemiec
  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu

Podsumowanie

Najlepszym sposobem na uniknięcie zaginięcia paczek jest właściwe zabezpieczenie ich przed wysyłką i dokładne zaadresowanie. Poza tym, żeby mieć podgląd przesyłki nie wysyłaj jej jako nierejestrowanej. Kiedy jednak mimo wszystko twoja paczka zaginęła, skontaktuj się z firmą kurierską i spróbuj ustalić fakty.