Co zrobić aby zabezpieczyć gabiony przed gołębiami?

Ptasie odchody potrafią zrujnować widok nawet najciekawszego ogrodu. Do tej pory walka z nimi była trudna, jednak pojawiły się rozwiązani, dzięki którym problem przestanie istnieć. Teraz możemy skupić się na estetycznym otoczeniu domu.

Czym są gabiony?

gabionyGabiony jako forma ogrodzenia są dosyć nowym rozwiązaniem. Od dawna natomiast służyły jako zabezpieczenie niepewnego gruntu przydrożnych skarp. Obecnie coraz częściej można je zauważyć jako ogrodzenia domków jednorodzinnych i prywatnych przedsiębiorstw. Gabiony są zbudowane z metalowej siatki lub koszy wypełnionych: kamieniami, żwirem, drewnem, a nawet szkłem. Są w pełni ekologiczne i doskonale tłumią hałas. Dzięki temu znajdują szerokie zastosowanie na przydomowych posesjach. Inne produkty gabionowe oprócz ogrodzeń to:

 • stoły,
 • schody,
 • grille,
 • donice,
 • kosze na śmieci,
 • łatki,
 • obudowy studni,
 • inne wykonywane na życzenie klienta.

Gabiony w zależności od wybranej oferty i producenta mają zróżnicowane ceny. Nie istnieje dla nich jeden cennik, ponieważ zależny jest on od wysokości, szerokości i sposobu wypełnienia kosza. Zazwyczaj są droższe niż elementy wykonane z innych surowców. Zwróćmy uwagę, że gabiony są niezwykle wytrzymałe i potrafią przetrwać w niezmienionym stanie nawet kilkadziesiąt lat. Nie wymagają konserwacji i są odporne na gryzonie. Warto więc zainwestować nieco więcej pieniędzy w porządne rozwiązanie, niż często usprawniać lub wymieniać te dotychczasowe.

Gdzie znajdą zastosowanie kolce na gołębie?

kolce na gołębiePrzesiadujące na ogrodzenia, tarasach, parapetach i balkonach ptaki pozostawiają po sobie nieprzyjemne dla oka odchody. Można je płoszyć i przeganiać, jednak wiadomo, że w końcu wrócą. By wszędobylskie ptaki nie były już problemem powstały kolce na gołębie. To produkt genialny w swojej prostocie i skuteczności. Najczęściej można go spotkać w postaci listwy z kolcami z polipropylenu lub stali nierdzewnej. To gwarantuje odporność na skrajnie niskie lub wysokie temperatury i działanie promieni UV. Są dostępne w różnych długościach, szerokościach i wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można bez problemu wtopić je w otoczenie. Warto zaznaczyć, że dzięki tempo zakończonym kolcom są całkowicie bezpieczne dla zwierząt. Najczęściej można je zauważyć na budynkach użyteczności publicznej, jednak coraz częściej montowane są na prywatnych posesjach i balkonach. Sprawdzą się także jako ochrona gabionów – zresztą nie tylko przed ptakami, ale też przed kotami, kunami i wiewiórkami. Kolce na gołębie są bardzo tanie i proste w montażu. Dostępne są również wersje z silikonowymi końcówkami.

Jak przeprowadzić profesjonalne zakładanie ogrodów?

Działki rekreacyjne na sprzedażCoraz więcej z nas decyduje się na skorzystanie z usług firm ogrodniczych, chcąc uzyskać efekt rodem z czasopism o tej samej tematyce. Nowoczesne ogrody są bardzo designerskie, zaaranżowane z pomysłem i o dziwo łatwe w utrzymaniu dla właścicieli. Zakładanie ogrodów to bardzo rozległe usługi poza projektami opiewające m.in. na:

 • wykonanie oświetlenia,
 • zbudowanie systemu nawadniania,
 • umieszczenie architektury ogrodowej (altanki, ławki, mostki, drewutnie itp.)
 • sadzenie roślin,
 • sadzenie trawnika.

Nowoczesne ogrody to także ogrody ekologiczne, w których stosuje się prostotę wykonania i energooszczędność. Podczas ich zakładania ogrodnicy całą uwagę skupiają na tym, by właściciel ogrodu nie musiał wkładać w jego pielęgnację wiele wysiłku.


Źródłem tekstu są:


Podsumowanie artykułu

Współczesne otoczenie domu to przede wszystkim zastosowanie praktycznych rozwiązań, co obrazują przytoczone powyżej przykłady. Trendy nastawione na ekologiczność, estetykę oraz prostotę wykonania z pewnością będą się utrzymywać.