Co warto wiedzieć wybierając rolety?

 

Obecnie rolety na dzień i noc stały się bardzo popularne i wiele osób decyduję się, aby je zamontować. Łączą one zarówno funkcjonalności, jak również piękny efekt wizualny. Klienci, którzy kupują tego rodzaju produkt to zarówno osoby prywatne, które potrzebują ochrony przed słońcem w swoim prywatnym domu, ale także wielu przedsiębiorców chcę mieć ochronę w swoim prywatnym biurze.

Na jakie rodzaje podzielimy rolety?

rolety noc i dzieńRolety typu dzień i noc możemy podzielić aż na trzy kategorie. Pierwszą z nich są rolety noc i dzień wolnowiszące, które są najczęściej wybieranymi, ponieważ są klasyczne. Tego rodzaju rolety montuje się do ściany albo sufitu i są idealnym rozwiązaniem zarówno do okien dużych, jak również tych o nietypowych rozmiarach. Drugim rodzajem są mini rolety na dzień i noc. Tego rodzaju rolety Montujemy za pomocą taśmy klejącej albo za pomocą specjalnych haczyków, które umieszczone są na ramie okna. Trzecim i ostatnim rodzajem rolety na dzień i noc są te w kasecie. Umieszczone są one w specjalnej ramię i przylegają bezpośrednio do szyby dzięki czemu zapobiegają nadmiernemu zbieranie się kurzu. Mogą być również zamontowane jako przez sklejenie specjalnej ramy albo też za pomocą specjalnych uchwytów tak jak to odbywa się w przypadku mini rolet noc i dzień. Spośród wszystkich dostępnych rolet na rynku te rolety noc i dzień wyróżniają się przede wszystkim wyglądem, a także możliwością odpowiedniego dostosowania zaciemnienia. Jednak w tym przypadku nie możemy mówić o pełnym zaciemnieniu tak jak w przypadku tradycyjnych rolet.

Gdzie możemy zastosować rolety noc i dzień? Tego rodzaju rolety i będziemy mogli wykorzystać praktycznie do wszystkich rodzajach pomieszczenia nawet w tych dużych przeszkleniach. Oprócz tego, że rolety te wpływają na poziom zaciemnienia pokoju, a nawet całego mieszkania to dodatkowo mają świetny wygląd. Powoduje to że nie musimy dodatkowo mieć żadnych ozdób w oknie takich jak firanki.