Co powinien posiadać motocyklista?

Jazda na motorze z każdym rokiem ma coraz więcej zwolenników, trudno się temu dziwić, bo jest to nie tylko sposób na podróżowanie ale tak ze i ciekawa forma rozrywki, która pozwoli podnieść poziom adrenaliny. Pamiętać jednak należy o tym, że jazda na motorze bywa bardzo niebezpieczna, dlatego każdy motocyklista powinien posiadać odpowiednie wyposażenie, tak by jazda na motorze była zarazem możliwie najbezpieczniejsza i najprzyjemniejsza,. Podpowiadamy w co warto się motocykliście zaopatrzyć.

Podstawa każdego motocyklisty to kaski motocyklowe nolan

motocyklista w kaskuTym o czym powinien pamiętać każdy motocyklista jest fakt, że do wypadków z udziałem motocyklistów stosunkowo często dochodzi, a do najczęstszych urazów należą urazy głowy, dlatego podstawowym elementem wyposażenia każdemu motocyklisty jest kask. Ważne jest to by dobrze do dobrać. Jeśli chodzi o wybór kasku to należy zwracać uwagę na kilka rzeczy. Na początek na to, ze kasków mamy kilka rodzajów wśród, których można wymienić:

 • kaski szczękowe
 • kaski otwarte
 • kaski zintegrowane
 • kaski offroad

Poza rodzajem kasku tym na co powinniśmy zwracać uwagę jest także jego firma, warte uwagi są zawsze kaski znanych producentów, głównie z racji tego, że wówczas mamy większą pewność co do tego, że będzie on wykonana z trwałych i solidnych materiałów a tym samym będzie on stanowił lesze zabezpieczenie dla nas. Ponadto pamiętajmy by kask dobierać do indywidualnych potrzeb, wprawdzie w trakcie użytkowania będzie się on dopasowywał do kształtu naszej głowy, jednak nie może być ani za duży ani za mały, tak by nie ograniczyła swobody naszych ruchów ani widoczności. Elementem na którego trwałość warto zwracać uwagę jest wizjer, który narażony jest na powstawanie różnych zadrapań, który negatywnie wpływają na nasza zdolność obserwacji otoczenia. Wprawdzie wizjer do kasku można wymienić i tym samym kupić nowa szybkę, jednak im będzie ona trwalsza tym dużej nam posłuży.

Strój motocyklisty – co powinien zawierać?

kombinezon motocyklistyPo pierwsze kurta. Najlepiej by była ona wykonana ze skóry, dodatkowo powinna ona posiadać grube rękawy wzmacniane w części łokciowej. Poza kurtkami wykonanymi ze skóry, dobrze sprawdzają się także te tekstylne, być może poziom ochrony jest nieco niższy, jednak są one bardziej uniwersalne. Kolejnym obowiązkowym elementem są buty. Buty do jakby na motocyklu powinny sięgać zdecydowanie powyżej kostki, tak by chronić takie części jak:

 • stopę
 • nasadę palców
 • nasadę ścięgna Achillesa
 • staw skokowy
 • łydkę (przed poparzeniem o gorące elementy układu wydechowego)

Co za tym idzie w tym wypadku sprawdzają się dobrze takie buty jak choćby buty sidi Jeśli chodzi natomiast o spodnie do jazdy na motorze to najlepiej sprawdzają się te wykonane ze skóry lub też materiałów tekstylnych, jednak dodatkowo powinny one posiadać ochraniacze w newralgicznych miejscach, czyli takich które są narażone na otarcia w trakcie kontaktu z asfaltem. Warto pamiętać o tym, że jeśli nie stać nas na zakup odpowiedniej odzieży motocyklowej to wybierajmy te ubrania, które wykonane są z grubych i solidnych materiałów, tak by w razie upadku stanowiły jakiekolwiek zabezpieczenie.

Stelaże i plecaki motocyklowe jako dodatki dla motocyklisty

motocyklista podczas jazdyJak powszechnie wiadomo dodatki są czymś bez czego można się obejść, jednak co w praktyce często umila nam wykonywanie jakichś czynności i nie inaczej jest w tym przypadku. Co za tym idzie jednym z podstawowych dodatków jeśli chodzi o motocyklistę jest plecak. Plecaki motocyklowe są wykonane z grubych materiałów, często odpornych na deszczy czy tez ścieranie, a przy tym w żadnym stopniu nie krępują one ruchów motocyklisty czy tez nie przesuwa się, co sprawia, że przewożenie czegokolwiek w trakcie jazdy jest całkowicie wygodne i bezpieczne. Równie dobrym rozwiązaniem w tym względzie są torby na motor.


Więcej informacji na ten temat:

 • Motocyklove.pl – sklep internetowy z bogatą ofertą stelaży i plecaków motocyklowych
 • Motogen.pl – serwis internetowy dla motocyklistów
 • Msmoto.pl – sklep internetowy oferujący kaski motocyklowe nolan

Słowem podsumowania

Odpowiednie wyposażenie dla motocyklisty jest nie tylko ważne ze względu na jego komfort, ale przede wszystkim dlatego, ze zapewnia ono odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a to przy jeździe na motorze jest najważniejsze.

Dodaj komentarz