Ciekawy wystrój domu i mieszkania

W dzisiejszych czasach, jeśli chodzi o wystrój mieszkania to nie tylko mamy wiele możliwości, ale także i dużą swobodę jeśli chodzi o łączenie różnych elementów. Jednak tym co często decyduje o tym jak ostatecznie prezentuje się mieszkanie i jakiego ono nabiera charakteru są dodatki. Słów kilka o tym co pomoże on ożywić przestrzeń i podkreślić jej unikatowy charakter.

Szkło z grafiką – czyli modny obraz i dodatek do kuchni

Szkło z grafikąKuchnia to miejsce, któremu dość ciężko nadać indywidualnego charakteru, wszystko z racji tego, że jakby nie było kuchnia to pomieszczenie ściśle użytkowe, a co za tym idzie większość rozwiązań w każdej kuchni jest taka sama lub podobna. Ciekawą alternatywą w tym wypadku może być zastąpienie typowych kafelek płytami ze szkła. Główną zaletą tego rozwiązania jest to, że na szkle można zamieszczać dowolną grafikę, które nada kuchni indywidualnego charakteru i będzie stanowić jego ozdobę. Dobierając jednak grafikę trzeba uwzględnić to w jakim kolorze są szafki kuchenne i w jakim style jest utrzymana cała kuchnia. Grafika może być nowoczesna lub klasyczna w zależności od potrzeb, a główną zaletą tego rozwiązania jest to, że pomimo walorów wizualnych jest ono nadal równie praktyczne i funkcjonalne co tradycyjne.

 

Modny dodatek to lampy w stylu prowansalskim

Stojąca lampa w stylu prowansalskimCharakteru pomieszczeniom można nadać także za pomocą innych dodatków, choć może słowo dodatek nie jest w tym wypadku najwłaściwsze, ponieważ jest to niezbędny element każdego wnętrza. Mowa tutaj oczywiście o lampach. Dostępne obecnie na rynku lampy są nie tylko bardzo różnorodne, ale także utrzymane w różnych stylach, co pozwala nie tylko odpowiednio je dobrać do konkretnej aranżacji czy potrzeb danego pomieszczenia, ale także za pomocą lamp można nadać wnętrzu charakteru zgodnie z własnymi upodobaniami. Wśród ciekawych lamp, które charakteryzują się oryginalnym designem można wyróżnić takie lampy jak:

 • Lampy w stylu prowansalskim
 • Lampy w stylu loftowym
 • Lampy w stylu retro
 • Lampy w stylu skandynawskim
 • Lampy w stylu vintage
 • Lampy w stylu glamour
 • Lampy w stylu angielskim
 • Lampy w stylu folk
 • Lampy w stylu francuskim
 • Lampy w stylu barokowym

A także wiele innych lamp, które wyróżniają się niepowtarzalnym wyglądem. Ważne jest także to, by przy tej różnorodności się nie zgubić, ponieważ nie każde rozwiązanie musi w każdym pomieszczeniu się sprawdzić i nie zawsze musi one być akurat w naszym przypadku praktyczne.

Lustra – dekorują i rozjaśniają pomieszczenie – lustra dekoracyjne

Kolorowe lustro dekoracyjneCiekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o dekorowanie pomieszczeń są lustra. W zależności od specyfiki pomieszczenia i klimatu w nim panującym na takiego rodzaju ramę lustra należy się zdecydować, a naprawdę jest w czym wybierać, ponieważ rodzajów luster dekoracyjnych jest naprawdę wiele, Zaletą tego rodzaju dodatku, jest nie tylko to jak samo lustro się prezentuje i w jaki sposób zdobi ono pomieszczenie, ale także i to, że lustrzane powierzchnie odbijają światło, a co za tym idzie w pomieszczeniach w których znajdują się lustra jest zdecydowanie jaśniej, a co za tym idzie i same pomieszczenia wydają się być wówczas przestronniejsze. Jeśli chodzi o lustra to powszechnie umieszcza się je w przedpokojach, ale z powodzeniem się sprawdzają w takich pomieszczeniach jak salon czy nawet i sypialnia. Jednak by naprawdę się one dobrze komponowały trzeba nie tylko odpowiednio je dobrać, ale także i znaleźć miejsce w którym będzie ono dobrze wyglądać. Częstym rozwiązaniem jest umieszczanie lustra nad komodom, czy w pobliżu okna, gdzie odbija naturalne światło rozjaśniając pokój.


Więcej na ten temat na:

 • Deccoria.pl – portal internetowy poświęcony projektowaniu i aranżacji wnętrz
 • Projekt Glass – strona internetowa firmy ze Szczecina oferującej kabiny prysznicowe i lustra
 • Bibelots Boutique – sklep internetowy oferujący lustra dekoracyjne i lampy w stylu prowansalskim

Słowa podsumowujące temat


Jeśli chodzi o ciekawe dodatki do wnętrz to naprawdę jest z czego wybierać, ponieważ w dzisiejszych czasach z powodzeniem funkcje dodatków mogą pełnić praktyczne elementy wnętrza, trzeba tylko wiedzieć czego szukać i co może się sprawdzić. Co więcej obecnie zdecydowanie lepiej widziane są nawet te praktyczne elementy upiększające niż te całkowicie zbędne, które poza ciekawym wyglądem nie maja nic do zaoferowania.