Chętnie nabywane materace rehabilitacyjne

Materace rehabilitacyjne doceniane są przez osoby w okresie rekonwalescencji, z przedłużającymi się problemami zdrowotnymi, uskarżające się na dolegliwości bólowe różnych partii ciała, a także użytkowników ceniących sobie po prostu wygodę i komfort.

Jaki materac wybrać ? 

produkcja materacyWraz z rosnącą świadomością o walorach zdrowotnych – produkcja materacy również wzrasta. Materace różnią się między sobą przede wszystkim typami wkładów – każdy z nich ma inną strukturę i właściwości. Najbardziej popularna jest wytrzymała pianka poliuretanowa, która jest też elastyczna i zapewnia odpowiednią amortyzację ciała. Pianka wysokoelastyczna wyróżnia się sprężystą strukturą, jest też antyalergiczna. Pianka lateksowa znana jest z elastyczności, korzystnej szczególnie przy dolegliwościach kręgosłupa. Mata kokosowa z kolei – absorbuje wilgoć, jest antyalergiczna i antygrzybiczna, nadaje też odpowiedni stopień twardości w materacu. Często też jest wykorzystywana wełna owcza, która posiada właściwości przeciwreumatyczne i bardzo dobrze utrzymuje ciepło. Aby materac służył nam dobrze przez długi okres czasu, trzeba pamiętać o kilku zasadach związanych z użytkowaniem i higieną. Materac powinien być czyszczony z roztoczy i kurzu za pomocą odkurzania, do prania natomiast przystosowany jest pokrowiec materaca – wszystkie informacje na ten temat powinny być umieszczone na etykiecie. Nie należy też trzymać materaca bezpośrednio na podłodze, aby nie dopuścić do odkładania się wilgoci.

Dobry jakościowo materac powinien być przede wszystkim wytrzymały i stabilny, aby odciążyć poszczególne partie ciała. Ważne jest też, aby był elastyczny, co pozwoli na swobodne ułożenie ciała. Różnego rodzaju wypełnienia oraz dodatkowo zastosowane warstwy, umożliwiają wybór materaca zgodnie z naszymi oczekiwaniami.