Cena dobrej gaśnicy samochodowej

 

Każdy, kto posiada samochód powinien również wiedzieć, jakie ma obowiązki. jednym z nich jest posiadanie gaśnicy samochodowej. Ceny takich gaśnic nie są duże, a w przypadku ognia będą one dla nas najważniejsze. Takie rzeczy są również kontrolowane przez Policję. Jeżeli nie chcemy otrzymać mandatu, najlepiej się wyposażyć w sprzęt gaśniczy i zawsze posiadać go w swoim samochodzie.

Koszt gaśnicy do samochodu

gaśnica samochodowa - cenaCena takiej gaśnicy nie należy do wysokich. Jeżeli interesuje nas dobra, śniegowa gaśnica samochodowa – cena nie będzie przekraczać pięćdziesięciu pięciu złotych. Taka gaśnica ma swój termin przydatności, który jest zazwyczaj na dwa lata. Gaśnicę kupimy w sklepach o tematyce samochodowej, a także w Internecie i sklepach BHP. Za niewielką cenę, bo tylko dziesięć złotych, otrzymamy także specjalny stojak na gaśnicę, który pomoże nam zachować porządek w bagażniku. Gaśnica będzie stała sztywno i nie będzie się przewracać podczas hamowania i przyśpieszania. Jeżeli chcemy kupić gaśnicę taniej, zawsze możemy zadzwonić na złomowiska. Wbrew pozorom, można znaleźć tam gaśnicę, która ma jeszcze termin przydatności. Ludzie często sprzedają swoje samochody na złom bez wyjmowania takich rzeczy. Gaśnica będzie dobra do użytku. Zauważymy to po tym, że plomby są w dobrym stanie i nikt jej nie ruszał. Ja zawsze tak robię, dzięki czemu co roku mam nową gaśnicę, która nie kosztuje mnie więcej, niż dziesięć złotych.

Obowiązek posiadania takiej gaśnicy jest oczywiście bardzo słuszny, ponieważ dzięki niej pomożemy nie tylko sobie, ale być może innym uczestnikom ruchu drogowego. Gaśnica służy nie tylko do gaszenia ognia, ale w przypadku konieczności zbicia szyby nada się idealnie. Trzeba również pamiętać o tym, aby sprawdzać, czy nie ma luzów przy zaworze gaśnicy.