Jak budować z rozmachem – hale, baseny i balustrady

industrial-hall-317989_640Hale stalowe

Planując budowę hali stalowej, w pierwszej kolejności trzeba zadbać o odpowiedni projekt, który musi spełniać określone warunki. Najlepszym rozwiązaniem będzie projekt realizowany przez doświadczoną firmę, która ma na swoim koncie wiele podobnych realizacji i oferuje kompleksowe usługi , począwszy od projektu po wykonawstwo.

 

Pierwszym etapem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Przed rozpoczęciem inwestycji warto dokładnie oszacować jej wartość. Hale stalowe to dobre rozwiązanie głównie ze względów finansowych – są dużo tańsze od hal murowanych, co korzystnie wpływa na budżet firmy, która decyduje się na takie przedsięwzięcie. Znacznie krótszy jest także czas budowy, co dla przedsiębiorców, szczególnie tych z branży przemysłowej jest niezwykle istotne. Im krótszy czas budowy hali, tym szybciej firma zacznie działać, co przekłada się na większe zyski i mniejsze straty. Mając to na uwadze generalny wykonawca hali stalowej, z pewnością będzie dokładał starań, aby budynek powstał w wyznaczonym czasie i nie było żadnych opóźnień. Dla firm, które nie mogą pozwolić sobie na duże inwestycje budowa hali stalowej to dobra decyzja. Tym bardziej, że wykonanie hali murowanej zajmuje dużo więcej czasu oraz pochłania zdecydowanie więcej pieniędzy.

 

swimming-pool-731886_640Zadaszenia basenowe

Jeszcze kilka lat temu posiadanie basenu był oznaką zamożności, obecnie jest to inwestycja możliwa do zrealizowania. Niezależnie od tego, czy posiadamy basen kryty, czy taki, który znajduje się na świeżym powietrzu musimy zaopatrzyć się w osłonę, która ma za zadanie chronić go przed zanieczyszczeniami , zmniejszać straty ciepła oraz ułatwiać nagrzewanie się wody. Przykrycie jest bardzo ważne również ze względów bezpieczeństwa, szczególnie jeżeli mamy małe dzieci. Basen ogrodowy można przykryć folią lub tkaniną gumową. Pokrywy mogą mieć napęd ręczny albo automatyczny. Dobrym rozwiązaniem jest montaż zadaszenia, które umożliwia korzystanie z basenu, także zimą. Najczęściej wykonuje się je z płyt poliwęglanu, które montuje się na konstrukcji z profili aluminiowych. Poliwęglan ma podobne działanie do szklarni. Promienie słoneczne ogrzewają powietrze oraz wodę basenową, dzięki temu może oszczędzić sporo energii. Ponieważ jest to materiał niezwykle wytrzymały, możemy mieć gwarancję, że zadaszenie posłuży wiele lat. Jeżeli chodzi o kształty i wymiary wybór jest nieograniczony – konstrukcje mogą mieć kształt serca, standardowego prostokąta, koła, walca itp. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są zabudowy wykonane z przesuwanych segmentów, które podczas otwierania chowają się jeden w drugim.

stairs-593828_640Balustrady systemowe

Balustrady to niezbędny element, który zwiększa bezpieczeństwo, a jednocześnie stanowi ciekawą dekorację otoczenia. Najpopularniejsze są obecnie modele aluminiowe, które doskonale sprawdzą się w domach urządzonych w nowoczesnym lub minimalistyczny stylu. Ponieważ charakteryzują się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne i trwałością, stosuje się je głównie w budynkach użyteczności publicznej oraz na balkonach bloków wykonanych z uwzględnieniem zasad nowego budownictwa. Jeżeli zależy nam na czasie i chcemy uniknąć spawania oraz docinania najlepszym rozwiązaniem będą balustrady systemowe, które można zainstalować bez konieczności wykonywania skomplikowanych prac. Takie konstrukcje bez problemu można zamontować samodzielnie, wyróżnia je także przystępna cena przy stosunkowo dobrej jakości. Balustrady systemowe mają charakter modułowy, dlatego są świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy stworzyć harmonijne konstrukcje dopasowane do przestrzeni. Ponieważ mamy możliwości wyboru poszczególnych komponentów będziemy mogli uzyskać indywidualny styl balustrady w zależności od potrzeb architektonicznych. Takie konstrukcje doskonale sprawdzą się w sklepach, biurach, choć równie dobrze można wykorzystać je w domach jednorodzinnych.

 


 

Źródła artykułu:

 


 

Rodzaje hal w konstrukcjach stalowych:

  • hale przemysłowe,
  • hale magazynowe,
  • hale garażowe,
  • hale handlowe,
  • hale rolnicze,
  • hale produkcyjne.

 

Dodaj komentarz