Bramy przemysłowe i inne elementy hal stalowych

Hale przemysłowe, jak i hale magazynowe najczęściej są wykonane w konstrukcji stalowej. Poza tym już na etapie budowy należy myśleć, jakie przeznaczenie będzie takiej hali i pod tym kątem już dobierać odpowiednie elementy konstrukcyjne, jak i elementy wykończeniowe hali.

Jak wygląda montaż hali przemysłowej?

 montaż hali przemysłowejMontaż hal stalowych rozpoczyna się podobnie, jak każda budowę. Tak więc, w pierwszej kolejności należy cały teren, gdzie ma stanąć hala stalowa przygotowywać. W tym celu usuwa się wszelkie przeszkody, jak i drzewa czy krzaki. Następnie należy zdjąć warstwę ziemi urodzajnej, czyli humusu. Gdy już to nastąpi, tern należy wyrównać, tak aby był możliwy montaż hali stalowej. Gdy cały teren zostanie odpowiednio przygotowany, rozpocząć montaż już budowę hali. Należy wykonać wykopy pod fundamenty dla słupów stalowych. Wiadomo, hale przemysłowe najciszej wykonuje się właśnie w takiej technologi. Po wykonaniu stóp fundamentowych, posadzki, jak i słupów, montuje się na nich wiązary, najczęściej kratowe, które są podpora dla konstrukcji dachu. Następnie do wiązarów, jak i słupów montuje się elementy konstrukcyjne pomocnicze, dzięki którym cała konstrukcja będzie bardziej stabilna. Najczęściej, wszystkie te elementy konstrukcji są wykonywane z kształtowników, którymi mogą być między innymi:

 • teowniki,
 • dwuteowniki,
 • ceowniki,
 • zetowniki.

Gdy cała konstrukcja hali przemysłowej jest wykonana, to można przejść do montażu ścian oraz dachu. Najczęściej te elementy są wykonywane z blach stalowych

Bramy przemysłowe – które wybrać?

Bramy przemysłowePodczas montażu takich obiektów jak hale przysłowiowe nie można zapominać o montażu bram wjazdowych czy okien. Bardzo często, jeśli hala przemysłowa jest dużych rozmiarów to wykonuje się świetliki w dachu. Dzięki temu uzyskuje się odpowiednie oświetlenie w ciągu dnia takiej hali. Poza oknami w halach przemysłowych bardzo ważne są bramy. Bardzo często montowane są bramy przemysłowe. Bramy te charakteryzują się dużym wyborem różnych rodzajów, zależnie, od tego, jaki charakter mają one mieć. Bardzo często w halach różnego typu można spotkać bramy szybkobieżne, które montować można zarówno wewnątrz obiektu, jak i na zewnątrz. Do tego bramy te mogą być rozsuwane lub rolowane. Zadaniem tych bram jest głównie szybkie zamykanie. Jeśli się zdecydujemy na wybór takiego rodzaju bramy, to możemy wybierać w różnych grubościach produktu, jak i różnych odpornościach na wiatr. Poza tym bramy tego typu są produkowane z wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia, jak i gwarantują bezpieczeństwo.

Taśma gumowa na hali?

Taśma gumowaNie tylko w halach ważne są duże elementy, czasem, także szczegóły mają znaczenie. Takim produktem przykładowo może być taśma gumowa. Jest to jeden z elementów składowych maszyn produkcyjnych – transportowych. Taśmy tego typu różnią się między sobą przede wszystkim wymiarami. Taśmy gumowe do przenośników mogą być wykonane:

 • sklejone na zimno,
 • zwulkanizowane na gorące,
 • otwarte,
 • przygotowane do klejenia bądź wulkanizacji,
 • połączone mechanicznie.

To jakiej taśmy gumowej się użyje, zależy od wielu czynników, może to być na przykład:

 • temperatura,
 • rodzaj transportowanego produktu ,
 • obciążenia,
 • warunków pracy,
 • prędkości taśmy.

Jeśli chce się zaoszczędzić na taśmie do przenośników, to jednym z rozwiązań jest taśma staroużyteczna, którą się otrzyma bez problemu na rynku


Więcej można przeczytać na:


Podsumowanie:

Podczas montażu hali stalowej należy pamiętać o wielu detalach, które na pewno wpłyną na płynność pracy, jak i na większą produktywność takiej hali przemysłowej. Poza tym także warto rozważyć kwestie bezpieczeństwa pracy, jak i ogólnego użytkowania obiektu stalowego.