Biznes wynajmu samochodów tylko z ubezpieczeniem

Wypożyczalnie samochodów w tych czasach przędą lepiej, niż można by się tego spodziewać. Wszystko dlatego, że ich oferta jest bardzo bogata i trafia zarówno do klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw. Co zatem jest kluczem do dobrze prosperującej wypożyczalni? W skrócie mówiąc jest to składowa kilku elementów.

Bogata oferta – wynajem samochodów

wynajem samochodówWypożyczalnia ciesząca się dużym zainteresowaniem klientów to taka, która w swojej ofercie posiada wiele rodzai samochodów, dzięki czemu każda osoba poszukująca auta do wypożyczenia może znaleźć coś dla siebie. W skład takiej oferty powinny wchodzić zarówno kompaktowe samochody miejskie, auta klasy premium, jak i SUV-y a nawet i limuzyny. Dopiero taka kompleksowa oferta, spełniająca oczekiwania każdego potencjalnego klienta może zapewnić, że dana wypożyczalnia będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem.

Samochody na specjalną okazje – samochód do ślubu

samochód do ślubuW ostatnich czasach w Polsce modne stało się wynajmowanie specjalnego samochodu do ślubu. Wypożyczalnia posiadająca w swojej ofercie tego rodzaju auta na pewno ma szanse przyciągnąć do siebie dodatkowych klientów. W ofercie aut do ślubu powinno znajdować się coś więcej niż zwykła biała limuzyna. Zainteresowaniem cieszy się klika rodzai pojazdów, z czego posiadania choć jednego egzemplarza z danej kategorii powinno być obowiązkiem każdej wypożyczalni chcącej się utrzymać w branży. Z ślubnych aut można wymienić:

  • długie limuzyny
  • samochody luksusowe
  • samochody sportowe/kabriolety
  • samochody retro

Coraz częściej obchodzi się od klasycznych limuzyn na rzecz samochodów sportowych, a zwłaszcza aut w stylu retro. W ostatnich latach w Polsce to właśnie zabytkowe pojazdy cieszyły się największym zainteresowaniem. Do interesujących modeli można zaliczyć takie auta jak nasza rodzima zabytkowa Warszawa, ale także Mercedes S220 z lat 50-tych, a nawet amerykańska klasyka w postaci Cadillaca z lat 60-tych.

Rzetelna wypożyczalnia, bezpieczne samochody – ubezpieczenie samochodu

ubezpieczenie samochoduKluczem do sukcesu każdej wypożyczalni nie jest jednak posiadanie jak największej ani jak najnowocześniejszej floty. Tym co wyróżnia dobrą wypożyczalnię i przyciąga do niej nowych jak i starych klientów jest bezpieczeństwo, które gwarantują pojazdy znajdujące się w jej ofercie. Istotne jest to, by wszystkie pojazdy dostępne do wynajęcia były pod stałym nadzorem technicznym, posiadały zawsze aktualne przeglądy oraz ubezpieczenie. To te elementy w ostateczności będą wpływały na to czy potencjalny klient zdecyduje się na wypożyczanie samochodu. Nie można pod żadnym pozorem dopuścić by w ofercie znalazł się samochód niesprawny albo nie posiadającego aktualnego ubezpieczenia. Taki incydent może nieodwołanie zepsuć opinie firmy i co za tym idzie pozbawić ją klientów.

Dodatkowa oferta – leasing

leasingDobra wypożyczalnia to taka, która w swojej ofercie ma wszystko to, czego potrzebuje klient. Dlatego, coraz więcej z nich, poza standardowym wynajmem, oferuje także leasing samochodów. Co odróżnia tę ofertę od zwykłego najmu? Leasing to umowa między dwiema stronami polegająca na tym, że jedna z nich przekazuje drugiej przedmiot do użytkowania w zamian za ustalone uprzednio ratalne opłaty. Pod koniec trwania takiej umowa osoba użytkująca samochód ma możliwość zwrócenia go lub wykupienia. Jest to dobra alternatywa zarówno dla osób chcących nabyć samochód na określony czas lub kupić nowy na dogodnych warunkach podatkowych. Główną zaletą tego sposobu nabywania samochodu jest minimalny wkład własny oraz możliwość ustalenia dowolnego systemu ratalnego i okresu trwania umowy.


 

Więcej informacji:


Słowem podsumowania:

Wypożyczalnie samochodów w dzisiejszych czasach to dość dochodowy biznes, jednak by przynosił on krocie musi mieć odpowiednie zaplecze i szeroki wachlarz usług. Zróżnicowana flota samochodowa, ale przede wszystkim sprawna i bezpieczna to podstawa do utrzymania się w tej branży. Także posiadania w swojej ofercie specjalnych rozwiązań pozwala na zyskanie nowych klientów. Nowoczesna wypożyczalnia to miejsce w którym możesz wynająć samochód, wziąć go w leasing lub znaleźć auto na specjalną okazje. Wszystko to na jak najwyższym poziomie i o najwyższym standardzie. To są właśnie cechy dobrze prosperującej wypożyczalni.

Dodaj komentarz