Balustrada balkonowa – rodzaje

 

Jak każdy wie, balustrada balkonowa to rodzaj przegrody balkonowej, która służy do ochrony osób przed wypadnięciem poza krawędź balkonu. Balustrady balkonowe są często wykonywane ze stali lub drewna, ale mogą być również wyprodukowane ze szkła lub innych trwałych materiałów. Więcej informacji na temat balustrad balkonowych i cech, jakie powinny posiadać opisano w dalszej części tego krótkiego tekstu.

Funkcje balustrad balkonowych

balustrada balkonowaGłównym zadaniem balustrad balkonowych jest ochrona ludzi i zwierząt domowych przed wypadnięciem z balkonu. Balkony znajdują się zwykle na dużych wysokościach, więc wypadnięcie może grozić kalectwem lub nawet śmiercią. Najczęściej spotykanym typem balustrady balkonowej jest typ ogrodzeniowy, który ma pionowe szyny po bokach i poziome szyny biegnące w poprzek od góry do dołu. Istnieją także inne rodzaje balustrad, takie jak balustrady szklane, metalowe ogrodzenia z siatki drucianej itp., ale wszystkie one mają pewne wspólne cechy, przede wszystkim zapewniają ochronę przed upadkiem z wysokości nad ziemią. Balustrada balkonowa jest  dostępna w wielu różnych wzorach, kształtach i rozmiarach oraz mogą być wykonane z różnych materiałów. Wybór materiału zależy od tego, jak balustrada ma wyglądać, ile będzie wymagać konserwacji. Balustrady metalowe mają nowoczesny wygląd i są bardzo trwałe. Dostępne są w różnych wykończeniach, takich jak czarne, białe i brązowe, dzięki czemu doskonale pasują do każdego stylu wystroju domu.

Element, jakim jest balustrada balkonowa, jest wykonywany z różnych materiałów i jest dostępny w wielu kształtach, rozmiarach i stylach. Materiał użyty do budowy balustrady jest ważny, ponieważ może mieć wpływ na ogólny wygląd balkonu, a także na jego trwałość i żywotność. Warto więc zastanowić się nad wyborem.