Bagażniki do turystyki rowerowej

W ostatnich latach obserwujemy duży rozwój oferty związanej z turystyką rowerową. Popularność tej dziedziny rekreacji rośnie z roku na rok. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, w końcu kto nie chce się pochwalić w mediach społecznościowych fotką z rowerowej wyprawy np. do Mongolii.

Jaki bagażnik wybrać w podróż rowerową?

bagażnik rowerowy przedni pod sakwyNa rynku występuje kilka rodzajów bagażników rowerowych. Przednie, tylne, na sztycę, trójnożne, dwunożne, aluminiowe i stalowe o pakowności, od pięciu do czterdziestu kilo. Żeby wybrać bagażnik właściwy dla nas, musimy określić do czego będzie nam służył, jaki rodzaj aktywności będziemy wykonywać. Do robienia zakupów i zwykłej aktywności po mieście, wystarczy nam mały bagażnik tylny, przyczepiany do sztycy. Jeśli planujemy dalsze podróże musimy zastanowić się nad większymi bagażnikami. Tutaj stoimy przed wyborem stalowy, czy aluminiowy? Aluminiowy jest lżejszy, ale mniej trwały, jego uszkodzenie podczas wyprawy na pustynię Gobi, może przysporzyć nam wielu problemów. Bagażnik stalowy, jest cięższy, ale w razie uszkodzenia może nam go naprawić każdy mechanik. W dłuższą wyprawę należy zabrać dużą liczbę nieprzemakalnych sakw, w które spakujemy swój dobytek. Dlatego mocno polecany jest bagażnik rowerowy przedni pod sakwy właśnie. Tutaj również mamy duży wybór produktów w rozpiętości cenowej od 50 do 300pln. Świetnie sprawdzi się tutaj mały dwustronny, montowany do widelca bagażnik o pakowności 15 litrów po każdej ze stron.

Taki bagażnik aluminiowy ważyć będzie około pół kilo, stalowy natomiast około półtora kilo. Bez względu na to jaki bagażnik rowerowy wybierzemy, pamiętajmy że musi on nam służyć długo, być wygodny i funkcjonalny. Dlatego przed dokonaniem wyboru przetestujmy w sklepie interesujący nas model.