Asortyment dla prawdziwych podróżników – sklepy internetowe

Podróże. Potrafią kształcić oraz rozwijać osobowość ,pomagają lepiej poznawać świat,ludzi a nawet samego siebie. Dzięki nim możemy poznać obce cywilizacje,wejść na najwyższe szczyty gór ,poleżeć w upalnym słońcu na plaży w środku zimy czy nawet przekroczyć granice własnej wytrzymałości wybierając się na obóz przetrwania w centrum dżungli. Z kolei pasjonaci mocniejszych wrażeń i otwartego morza kochający łodzie i jachty wybiorą żeglugę. Wszystkie te formy pozwalają na własnej skórze odczuć dreszczyk emocji związany z przygodą lub eksploracją .

Lecz czy na taką dalszą wycieczkę w góry lub na rejs po otwartym morzu wystarczy po prostu udać się w kierunku morskiego zbiornika wodnego albo ku podnóżom gór? Oczywiście, że nie a do wszelkiego rodzaju wycieczek ,sportów morskich a także innych dyscyplin sportowych trzeba się właściwie przygotować.

Zależnie od realizowanych pasji którymi mogą być zarówno:

  • wycieczki górskie,
  • rowerowe ,
  • żegluga ,
  • fitness ,
  • tenis ,
  • siłownia

powinno się zaopatrzyć w odpowiedni ekwipunek oraz sprzęt pozwalający na wykonywanie danej dyscypliny.

 

góraGÓRY – trekking oraz sporty zimowe

Amatorzy pięknych widoków i wysokości z pewnością wybiorą trekking czyli prościej mówiąc forma turystyki polegająca głównie na chodzeniu po górach. Niesprzyjające na wysokości warunki atmosferyczne często wymagają założenia odpowiedniej kurtki czy bluzy polarowej. Najlepiej takiej która przepuszcza powietrze jednocześnie zachowując ciepło. Kolejnym ważnym elementem są buty trekkingowe. Buty te posiadają specjalnie wzmocnioną ,antypoślizgową podeszwę i powinny być zrobione z wodoodpornej i oddychającej tkaniny oraz posiadać wkładki dzięki którym nawet wielogodzinny marsz jest znacznie mniej męczący. Podczas dalekich wypadów nie należy również zapominać o plecaku turystycznym a nawet namiocie w przypadku kilkudniowej wędrówki.
Jednak góry to nie tylko trekking oraz zwiedzanie a także liczne sporty zimowe. A jest w czym wybierać. Snowboard,narciarstwo,łyżwy czy nawet sanki dla najmłodszych. Do uprawiania tych sportów zimowych oprócz deski snowboardowej,nart czy łyżew potrzebna będzie też specjalnie przystosowana do tego odzież. Odzież taka jak kurtka narciarska i spodnie z wysokim stopniem wodoodporności czy bielizna termoaktywna zapewniająca termoizolację są ważnymi elementami uprawiania tych dyscyplin.

 

statekŻegluga

Zupełnym przeciwieństwem w stosunku do wycieczek górskich i sportów zimowych są rejsy na otwartym morzu czy żegluga. W swobodnym nawigowaniu oraz odnalezieniu się na wodnym bezkresie pomagają tak zwane mapy morskie w które można się zaopatrzyć w sklepach żeglarskich. Jest to rodzaj mapy która za pomocą prezentacji graficznej przedstawia obszary morskie jednocześnie podając nawigującemu informacje o ukształtowaniu wybrzeża, głębokości ,położeniu latarni morskich i portów.

Jednak woda to nie tylko żegluga i dalekie rejsy po otwartym morzu. By swobodnie wypłynąć w głąb jeziora czy zwiedzać morskie nabrzeża wystarczy dobry ponton ,najlepiej z silnikiem zaburtowym . Pontony czy łodzie z silnikami zaburtowymi mogą też stanowić doskonałe rozwiązanie dla osób kochających rybołówstwo. Większość modeli pontonów cechuje się szybkością oraz łatwością rozłożenia oraz małą ilością zajmowanego miejsca podczas złożenia. Tego typu dmuchane łodzie są często zdatne do modyfikacji dzięki czemu można je nabyć w różnych konfiguracjach i samemu wybrać rodzaj podłogi czy wstawić ławeczkę do siedzenia.

 


 

Źródła:

  • Smart GDA – sklep żeglarski oferujący mapy, pontony oraz silniki zaburtowe
  • Dziennik.pl – podróże
  • ABA Sport – sklep internetowy z odzieżą 4F, m. in. plecaki, kurtki, bluzy

 


 

silnikSilniki

Kolejnym elementem są silniki zaburtowe. Doczepiane do pontonu oraz łodzi są zasilane benzyną lub gazem. Silniki te posiadają bardzo szeroki zakres pojemności dostosowany do potrzeb oraz wielkości i masy łodzi.

 

Dodaj komentarz