Alternatywne sposoby relaksu ze znajomymi na tarasie

Taras jest miejscem, który pełni nie tylko funkcje reprezentacyjną względem domu, ale także, a może i przede wszystkim, jest miejscem wypoczynkowym dla domowników, a także miejscem spotkań z przyjaciółmi. Wykorzystać go można na wiele sposobów, zwyczajnie robimy na nim grilla, spożywamy posiłki, coraz częściej także taras wykorzystywany jest w sposób alternatywny. W jaki sposób zatem obecnie wykorzystuje się tę przestrzeń?

Taras sprzyjający relaksowi – taras z drewna

tarasy z drewna egzotycznegoAlternatywne spędzanie czasu to jedno, najpierw jednak trzeba mieć odpowiedni taras do spędzania na nim czasu o różnej porze dnia i w niezależnie od warunków pogodowych. Najlepiej do celów rekreacyjnych sprawdzają się tarasy drewniane, a zwłaszcza tarasy z drewna egzotycznego, które po pierwsze tworzą niezwykły klimat sprzyjający wypoczynkowi, po drugie drewno egzotyczne cechuje się wysoką trwałością i odpornością oraz dobrymi właściwościami fizycznymi i mechanicznymi, co za tym idzie taras wykonany z tego surowca jest bardzo solidny i może służyć nam przez wiele lat. Dodatkowo tarasy drewniane są zwykle porządnie zadaszone, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na jego właściwości rekreacyjne. Zadaszenie pozwala korzystać z powierzchni tarasowej, zarówno w słoneczne jak i deszczowe dni, ponadto jeśli na tarasie jest oświetlenie (a być powinno) to można z niego korzystać także w nocy, a to zwykle jest najlepszy czas na spotkania ze znajomymi. Warto jednak także zadbać o to, by na tarasie było wygodne miejsce, przeznaczone do celów rekreacyjnych. W przypadku drewnianego tarasu bardzo dobrze komponują się z nim meble wykonane z wikliny. Dodatkowo ten rodzaj mebli jest bardzo wygodny, co sprzyja wypoczynkowi oraz wiklina jest względnie trwałym materiałem, dzięki czemu zachowuje nienaganny wygląd przez długi czas.

Zamiast remika do grilla – gry planszowe

sklep z grami planszowymiOd pewnego czasu w Polsce coraz popularniejsze stają się gry planszowe. Dla osób niezaznajomionych z tym tematem, może się to wydawać dość dziwne, jednak warto wiedzieć na sam początek, że rynek gier planszowych jest dziś bardzo bogaty i znajduje się na nim zdecydowanie coś więcej niż dobrze znane wszystkim warcaby czy też chińczyk. Obecnie gry planszowe są zdecydowanie bardziej rozbudowane i wciągające i do tego cześć z nich zmusza do sporej aktywności, a co za tym idzie jest to doskonała rozrywka zarówno dla starszych jak i młodszych osób, która można docenić zwłaszcza w gronie znajomych na wieczornym spotkaniu, w trakcie dajmy na to grill party. Decydując się jednak na tego typu atrakcje warto zawczasu zorientować się co lubią nasi znajomi i co mogłoby ich zainteresować, tak by wszyscy mogli się dobrze bawić. Ponadto warto w zanadrzu mieć więcej niż jedną grę, na wypadek gdyby jedna się znudziła można by spróbować czegoś innego. Osoby, które nie są jednak przekonane do tego rodzaju rozrywki, mogą zapoznać się z ofertą sklepów zajmujących się sprzedażą planszówek, być może pozwoli im to przekonać się do tego rozwiązania i znajdą oni coś dla siebie. Sklepy z planszówkami w swojej ofercie posiadają nie tyle wiele gier, co wiele kategorii gier, jak choćby:

 • rodzinne
 • strategiczne i taktyczne
 • ekonomiczne
 • przygodowe
 • wojenne
 • kooperacyjne
 • wyścigowe i sportowe
 • karciane
 • logiczne
 • słowne i liczbowe
 • kościane
 • klasyczne
 • zręcznościowe
 • imprezowe

Trzeba przyznać, że to całkiem sporo, jednak pamiętajmy, że to tylko kategoria, każda z tych kategorii zawiera wiele gier. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób gra w planszówki i to nie tylko na spotkaniach ze znajomymi, ale także traktuje to jako dobry sposób na spędzanie wspólnego czasu z rodziną.


Więcej informacji:


najlepsze gry planszowePodsumowując:

Taras od zawsze pełnił głównie funkcję rekreacyjną. Jest to miejsce, w którym domownicy wypoczywają, relaksują się, ale także jedzą i pracują. Dlatego od tego w jaki sposób zostały on wybudowany i urządzony zależy bardzo dużo, przede wszystkim to czy będzie on funkcjonalny. Wiadomo, że im bardziej praktyczny tym daje więcej możliwości. To w jaki sposób spędzamy na nim czas to już bardzo indywidualna sprawa, wraz ze zmianą naszych upodobań, zmienia się sposób jego wykorzystania.

Dodaj komentarz