laetari.pl

Urządzenia laboratoryjne – kruszarki szczękowe

Laboratoryjne kruszarki szczękowe przeznaczone są do ekonomicznego rozdrabniania typowych kruszyw i pospolitych kruchych, średnio twardych i twardych materiałów, takich jak węgiel, koks, rudy, skały itp., z wydajnością skalowaną do testów laboratoryjnych. Regulowane otwory szczęk (szczęki stałej oraz ruchomej, która porusza się po torze eliptycznym) umożliwiają ścisłą kontrolę wielkości wyjściowej.

Rodzaje laboratoryjnych kruszarek szczękowych

laboratoryjna kruszarka szczękowaWysokie obroty robocze sprzyjają efektywnemu rozdrabnianiu przy mniejszym zapyleniu w porównaniu z innymi kruszarkami i młynkami. Urządzenie to (laboratoryjna kruszarka szczękowa) montowane jest na solidnych, spawanych, stalowych ramach bazowych z silnikami elektrycznymi o klasie CSA i jest w pełni wyposażone w koła pasowe, leje zasypowe i osłony bezpieczeństwa. Dostępne są zestawy wymiennych płyt szczękowych. Laboratoryjna kruszarka szczękowa typu LC-27 rozdrabnia kruszywo, rudę i skały o średnicy 50 mm do produktu, który w 80% przechodzi przez sito nr 14 (1,4 mm). Otwór szczęki można łatwo ustawić na minimum 1 mm, aby ściśle kontrolować wielkość wyjściową. Płyty szczękowe to wysokoudarowa, odporna na zużycie stal AR450. Kruszarka ta posiada silnik elektryczny o mocy 1 KM. Przewód elektryczny i wtyczka są dołączone do pracy z zasilaniem elektrycznym 115V, 50/60Hz. Regulator prędkości może również pracować na źródłach zasilania 220V, 50/60Hz z niewielką redukcją prędkości.

Inny typ laboratoryjnej kruszarki szczękowej, LC-28 rozdrabnia 3-calowe (76,2 mm) kruszywo i materiał skalny do produktu z 50% przejściem przez sito 6,3mm. Otwarcie szczęk szybko reguluje się od 9,5 do 38 milimetrów. Płyty szczękowe ze stali wysokomanganowej, gdy są zużyte, mogą być obracane co wydłuża ich żywotność. Kruszarka działa na zasilaniu elektrycznym 220V, 50/60Hz.