laetari.pl

Dobre umundurowanie dla uczniów

W wielu szkołach średnich otwierane są profile mundurowe. Poza przedmiotami rozszerzonymi jakimi są w tej klasie matematyka i geografia, prowadzone są zajęcia z przysposobienia wojskowego. Uczniowie uczeni są musztry oraz prowadzone są zajęcia na strzelnicy. Uczniowie takich klas muszą wyposażyć się w odpowiednie umundurowanie. 

Mundury dla uczniów

mundur klasy mundurowej dobrej jakościOdpowiednie umundurowanie dla uczniów składa się z trzewików, munduru polowego oraz beretu. Dostępne są również specjalne wojskowe plecaki, które dobrze komponują się z resztą munduru. Taki mundur klasy mundurowej dobrej jakości dostępny jest do kupienia w sklepach wojskowych. Mogą być one prowadzone stacjonarnie lub przez internet. Chcąc wyposażyć się w cały komplet, musimy przygotować się na wydatek w granicach od pięciuset do sześciuset złotych. W wielu szkołach część umundurowania jest dofinansowana przez szkołę, dzięki czemu wydatki z własnej kieszeni są mniejsze. Do munduru dokupić możemy identyfikator imienny, który produkowany jest na zamówienie. Mundur jest w kolorze moro, trzewiki czarne a beret najczęściej zielony. Jednak warto upewnić się przed kupnem w szkole, jaki kolor powinniśmy kupić, ponieważ każdy kolor odpowiada innym jednostkom wojskowym. Inny kolor znajdziemy u żołnierzy lądowych a inne w marynarce wojennej i u pilotów samolotowych. Jednak w takich szkołach najczęściej mamy do czynienia ze szkoleniem do jednostki lądowej, ponieważ szkolenie jest objęte podstawami. 

Klasy mundurowe w szkołach cieszą się coraz większą popularnością wśród uczniów, dlatego też co roku sprzedawanych jest coraz to więcej mundurów, butów i beretów. Przy zakupie warto kupić te wykonane z wysokojakościowych materiałów, aby służył nam przez całą edukację w szkole oraz na dodatkowych kursach.