Cyfrowy świat, w którym żyjemy obecnie, często sprawia, że dzieciom trudno się odnaleźć w otaczającej rzeczywistości. Szczególnie, gdy najwięcej rozrywki malcy czerpią z gier instalowanych w telefonie lub na komputerze. O ile świat dziecięcych gier jest prosty i przewidywalny, o tyle rzeczywistość niewirtualna potrzebuje bardziej złożonych umiejętności, szczególnie w zakresie panowania nad emocjami czy empatii.
Czym jest dziecięcy TUS?
Zagadkowy skrót to nic innego jak Trening Umiejętności Społecznych. Dzięki niemu dzieci bardziej nieśmiałe czy też pogrążone w świecie gier mogą nauczyć się zasad oraz pewnych schematów postępowania w życiu społecznym. Zajęcia TUS odbywają się w niewielkich grupach, dzięki czemu malcy otrzymują bezpieczną namiastkę środowiska, w którym przyjdzie im odnaleźć się po spotkaniu. Podczas treningu prowadzący najczęściej inicjują sytuacje społeczne czy zabawy tematyczne, w które angażują uczestników. Kursanci samodzielnie poszukują rozwiązań, dyskutują, sprawdzając reakcje innych. Ćwiczenie ważnych umiejętności społecznych także poza terenem placówki wprowadza tylko jeden znany i polecany Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci Gdańsk to miasto, gdzie prowadzący TUS wędrują z dziećmi do restauracji czy kina lub organizują rozmowy ze znanymi osobami. Miła atmosfera i kreatywny przebieg zajęć zawsze skutkują zmianą dziecięcych zachowań, większym otwarciem malców na otaczający świat, a często także nawiązaniem prawdziwych przyjaźni.
Trening Umiejętności Społecznych to całkiem nowoczesny sposób na zaradzenie dziecięcym problemom. Malcy bardzo chętnie nań uczęszczają, a rodzice zazwyczaj są usatysfakcjonowani jego efektami. Zajęcia można zakupić pojedynczo lub w pakiecie, niemniej jednak zawsze większa liczba spotkań skutkuje lepszym opanowaniem modeli zachowań czy pełniejszym wykształceniem postawy zrozumienia i empatii.