laetari.pl

Do czego służy wiązarka do prętów?

Razem z przyjacielem prowadzimy mała firmę budowlaną. Budujemy głównie domy jednorodzinne w okolicy. Mamy tez do pomocy zatrudnionych pracowników. W ostatnim czasie mamy coraz więcej zleceń na budowę domków, mamy już zapełniony  kalendarz na dwa lata. Staramy się robić prace budowlane od razu na dwóch budowach.

Wiązarka do prętów  na budowie domów

wiązarka elektryczna do prętów zbrojeniowychŻeby podołać wszystkim zleceniom musimy inwestować w nowy sprzęt. Niezbędna dla naszej firmy okazała się wiązarka elektryczna do prętów zbrojeniowych. Urządzenie to pomoże szybciej wykonywać zlecenia.Wiązanie zbrojeń to jedna z podstawowych czynności podczas niemalże każdej budowy. Zbrojenie betonu najczęściej jest wykonywane ręcznie, przez co staje się czasochłonne i żmudne. Kupiliśmy taką elektryczna wiązarkę. Inwestycja w profesjonalną wiązarkę do zbrojeń przynosi szereg wymiernych korzyści np. nawet pięciokrotne przyspieszenie tempa pracy, odciąża pracowników na budowie. Użycie wiązarki do zbrojeń zwiększa efektywność pracy, dzięki czemu możliwe staje się przyjmowanie kolejnych zleceń, a więc dodatkowy zarobek. Wiązarka, którą zakupiliśmy okazała się niebywale przydatna. Dzięki temu mogliśmy wykonywać szybkie i bezpieczne wiązanie prętów zbrojeniowych. Dzięki niskiemu, zrównoważonemu ciężarowi zapewniała ergonomiczną obsługę, była bardzo łatwa w obsłudze. Moim zdaniem to  praktyczne urządzenie, które zapewnia szybkie i łatwe mocowanie połączeń stalowych za pomocą drutu.

Na szczęście skończyły się czasy ręcznego owijania żelaznych prętów. W ciągu kilku sekund drut metalowy  wstrzeliwany jest do środka, aby następnie zostać szybko, niezawodnie skręconym. Najnowsze modele wiązarek do zbrojeń wykonują jedno wiązanie w 0,6 sekundy, co jest nieosiągalne podczas ręcznego wiązania.