laetari.pl

Poszukiwania pelletu opałowego

Posiadam bardzo duży i przestronny dom. Ma on swoje plusy, ale nie mogę zapominać o tym, że zimą jednym z moich obowiązków jest ogrzać całą nieruchomość. Już kilkanaście lat temu zainwestowałam w kupno pieca na pellet. Taki sposób ogrzewania był wygodny, praktyczny i przede wszystkim ekonomiczny. Teraz rok do roku musiałam tylko dokupywać odpowiedni pellet do pieca.

Potrzebowałam solidnego pelletu drewnianego

pellet drewniany opałowyAkurat zbliżała się jesień i powoli musiałam już myśleć o zapasach na tę zimę. Korzystając więc z wolnego dnia zaczęłam poszukiwania odpowiedniego produktu opałowego. Całe szczęście nie musiałam długo szukać. Okazało się bowiem, że blisko mojego miejsca zamieszkania znajduje się hurtownia, gdzie można było kupić solidny i wysokojakościowy pellet drewniany opałowy. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że jest to bardzo dobry wybór. Pellet ten bowiem zachwala wielu klientów. Przede wszystkim dlatego, że ma on bardzo dużą wartość kaloryczną (czyli opałową). W praktyce oznacza to, że pali się on powoli i uwalnia dużą ilość ciepła, dzięki czemu niewielka ilość pelletu starcza na bardzo długo, nawet w przypadku tak dużych i przestronnych domów, jak mój. Dodatkowo producent tego pelletu zadbał o to, aby znajdowała się w nim niewielka ilość popiołu. W dziesięcio kilogramowym worku popiołu było mniej niż pół procenta.

Zachęcona takimi pozytywnymi opiniami na temat tego produktu, zdecydowałam się go zakupić, jak najszybciej. Wybrałam od razu kilkanaście worków. Byłam przekonana, że taka ilość pelletu starczy mi na całą zimę, nawet jeżeli będzie bardzo mroźna. Już wkrótce okazało się, że dokładnie tak było. Wybrany przeze mnie pellet drewniany okazał się bardzo dobry i świetnie spełniał swoją funkcję. A przy tym jest to ekologiczna forma opału.