laetari.pl

Świeża żywność z Hiszpanii

Nad powiększeniem gamy potraw zastanawialiśmy się od dłuższego czasu, aczkolwiek dopiero od niedawna faktycznie zabraliśmy się za dodawanie ich do listy. Jednymi z pierwszych jakie chcieliśmy zacząć sporządzać dla gości były dania hiszpańskie, o które często pytano od jakiegoś czasu.

Produkty spożywcze sprowadzone z Hiszpanii

artykuły spożywcze hiszpańskiePróżno było jednak szukać składników i produktów spożywczych, pochodzących w całości z Hiszpanii, w lokalnych hurtowniach gastronomicznych. Były tam co prawda pojedyncze gotowe produkty czy składniki potraw, aczkolwiek nie był to wybór który by nas zadowalał. Zdecydowaliśmy więc iż spróbujemy sprowadzać składniki do potraw i żywność bezpośrednio z Hiszpańskich hurtowni. Nie był to najłatwiejszy sposób zaopatrywania się w żywność, aczkolwiek był pewny. Mogliśmy bowiem zamówić żywność bezpośrednio u jednego z hiszpańskich producentów, i mieć pewność iż będzie ona miała najwyższą jakość. Artykuły spożywcze hiszpańskie należało jeszcze przetransportować do kraju, i tu leżał nasz problem. Nie mieliśmy bowiem pojazdu który mógłby być użyty do transportu, a firmy kurierskie rzadko zajmowały się przewozem żywności. Polecono nam natomiast usługi dużej firmy spedycyjnej, która obsługuje transporty towaru dla dużych sieci sklepów spożywczych, a która może bez większego problemu zabierać również zamówienia na mniej gabarytowe ilości ładunku.

Nasze zamówienia nie były bowiem tak duże by zająć całą ładownię pojazdu ciężarowego, toteż nie należały również do szczególnie kosztownych. Był to najlepszy sposób na przetransportowanie żywności na bardzo duży dystans, zwłaszcza tych produktów które były delikatne czy wymagały transportu za pomocą pojazdu chłodniczego. Wszystkie zamówienia docierały do nas w idealnym stanie.