laetari.pl

Dobry jakościowo i niezawodny inwerter

Warto wiedzieć, że inwerter, oprócz zmiany prądu stałego na prąd zmienny, kontroluje tez i monitoruje parametry pracy sieci. Dotyczy to częstotliwości i napięcia, a także odpowiedniego reagowania na parametry poza dopuszczalnymi normami. W takim wypadku działanie polega na odłączeniu inwertera od sieci. Dodatkowo na podstawie zebranych danych odnośnie pracy instalacji, falownik odpowiada za optymalizację pracy.

Zasada działania inwertera do fotowoltaiki

niezawodny inwerter do fotowoltaikiCzęść falowników, czyli inwerterów, jest wyposażona w wyświetlacze LCD. Takie rozwiązania wykorzystywane są w wysokiej jakości falownikach, na których możemy odczytać napięcie, wartość mocy, prąd strony AC i DC, jak również statystyki dotyczące dziennej, miesięcznej czy rocznej produkcji energii. W przypadku niektórych inwerterów zrezygnowano z wyświetlaczy, natomiast cała wizualizacja jest przeniesiona do aplikacji na urządzeniu przenośnym. Warto wybrać niezawodny inwerter do fotowoltaiki. Na rynku mamy do czynienia z zaawansowanymi systemami sterowania oraz monitorowania parametrów falownika poprzez układy. Informacje z nich pochodzące są rejestrowane, przechowywane, a także prezentowane przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Nowoczesne inwertery często wyposażone są w połączenia przewodowe LAN albo bezprzewodowe WLAN, a w niektórych przypadkach nawet oba rozwiązania. Dzięki połączeniu internetowemu możliwe jest bieżące kontrolowanie, monitorowanie i analizowanie pracy instalacji.

Najnowsze modele inwerterów posiadają także dodatkowe zewnętrzne układy pomiarowe, które pozwalają na mierzenie zużycia energii przez urządzenia domowe, dzięki czemu umożliwiają analizę i porównanie profili produkcji energii przez modułu czy zużycie w budynku. Dzięki temu możliwe jest obliczenie stopnia wykorzystania energii na potrzeby własne oraz ilość energii, jaka jest odprowadzana do siedzi operatora.