laetari.pl

Wybór odpowiedniego składanego stołu bankietowego

Przy organizacji bankietu pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Często jednak zapominamy o jednym z najważniejszych elementów – stole. Martwiąc się o odpowiednie potrawy nie zadajemy sobie pytania czy tak właściwie wszystkie one się na nim zmieszczą. Jak w takim razie należy wybrać stół, aby goście po odbytym bankiecie byli w pełni zadowoleni?

Zalety składanego stołu bankietowego

stół bankietowy składanyRolą stołu podczas tak ważnej uroczystości, jaką jest bankiet jest nie tylko pomieszczenie wszystkich potraw. Ważne jest bowiem, aby wszyscy zaproszeni goście czuli się swobodnie i komfortowo, a także by bez skrepowania mogli sięgać po dania. Najlepszym pomysłem w takim przypadku będzie postawienie na stół bankietowy składany, który w razie konieczności będziemy mogli rozłożyć. Jak jednak go wybrać? Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano stół. Najlepszym wyborem będzie stabilna i odporna na uszkodzenia płyta meblowa, taka jak płyta wiórowa czy laminowana. Warto też sprawdzić, czy stół jest wyposażony w solidne zaczepy i zawiasy, które zapewnią jego bezpieczeństwo i trwałość. Najlepszą opcją spośród wszystkich dostępnych będzie oczywiście drewno. Stoły wykonane z tego materiału są jednak znacznie droższe. W takiej sytuacji możemy pomyśleć np. o wynajmie.  Istotne znaczenie ma również rozmiar stołu. Zwróćmy uwagę na to, ile osób chcemy pomieścić przy stole oraz jakiego rodzaju ustawienia chcemy  uzyskać. Warto też zwrócić uwagę na to, czy stół pasuje do wystroju pomieszczenia, w którym ma być ustawiony.

Wybierając idealny stół bankietowy, warto też zwrócić uwagę na jego cenę. Najlepiej kierować się zasadą, że im więcej zapłacimy, tym lepszej jakości stół otrzymamy. Pamiętajmy, że składany stół bankietowy to inwestycja na lata, dlatego warto wybrać najlepszy możliwy model. Szczególnie jeśli często podejmujemy się organizacji tego typu wydarzeń.