laetari.pl

Dlaczego warto wybrać wkładkę z gałką do drzwi?

Bezpieczeństwo domu jest zależne od różnych czynników, przy czym te pozornie najmniej istotne mogą odgrywać kluczową rolę. Niepodważalne znaczenie dla odpowiedniej ochrony domu mają solidne drzwi antywłamaniowe, które mogą skutecznie zatrzymać potencjalnych włamywaczy. Powinny być więc odpowiednio trwałe i wyposażone w wytrzymałe elementy konstrukcyjne, takie jak właściwa wkładka zamkowa. 

Zamek do drzwi z jednostronną wkładką

wkładka jednostronna z gałkąWkładka do zamka to element skrzydła zewnętrznego, dzięki któremu można zamknąć drzwi za pomocą klucza. Mimo że wszystkie wkładki zamkowe mogą wyglądać podobnie, to ich właściwości i budowa różnią się w wielu aspektach. Kluczowym czynnikiem przy zakupie wkładki jest obecność atestu, który dowodzi o jej bezpieczeństwie i skuteczności. Dodatkowo atestowana wkładka często posiada usprawnienia, takie jak zabezpieczenie przed otwieraniem manipulacyjnym czy przewierceniem. Wkładka do zamka jest niezbędna w biurze, lokalu użytkowym czy domu — gdziekolwiek się znajduje, jej długość nie może wykraczać 3 mm poza szyldem. Pośród wkładek drzwiowych wyróżnia się wkładki dwustronne oraz wkładki jednostronne. Tą pierwszą wyróżnia możliwość obustronnego otwierania drzwi kluczem, a wkładka jednostronna z gałką cechuje się obecnością gałki z jednej strony, dzięki czemu nie trzeba za każdym razem używać klucza, a otwieranie drzwi z wewnątrz jest szybsze i wygodniejsze. 

Bezpieczeństwo wkładki do drzwi można określić poprzez liczbę sztyftów. Występują w liczbie od 5 do 36, przy czym im więcej takich bolców ma wkładka, tym trudniejsza będzie do sforsowania dla potencjalnego włamywacza. Można dobrać również dodatkowe zabezpieczenia, takie jak zabezpieczenie przed wierceniem, przed pęknięciem, anti-bumping, anti-pick czy anti-snap.