laetari.pl

Naczynia wykonane z miedzi

Naczynia nie muszą być wykonane z ceramiki. W ostatnim czasie modne i niezwykle stylowe stały się dodatki do mieszkania w kolorze miedzianym. Naczynia miedziane w tym karafka na wodę czy kubek miedziany są zdecydowanie z najwyższej półki cenowej. W starożytnych Indiach wierzono, że podanie wody naszemu gościowi w naczyniu z miedzi zalicza się do najwyższej klasy gestu człowieka wobec drugiego człowieka.

Właściwości miedzianych naczyń do picia

kubek miedzianyFiliżanka czy kubek miedziany to koszt około 200 złotych. Może się wydawać zdecydowanie za wysoki lecz mieć ma bardzo dobre właściwości. Po pierwsze miedź nie tylko oczyszcza wodę, ale podnosi również jej wibracje. Naczynia wykonane z miedzi to produkty unikalne w swojej klasie. Możemy pić z nich nie tylko wodę ale służą także do parzenia w niej kawy. Zestawów z miedzi jest dosyć dużo. Popularna stała się filiżanka ze spodkiem, z której nadmiar ciepła zostaje odprowadzony do spodka wykonanego także z czystej miedzi. Piękne różnorakie zestawy z miedzi możemy zakupić na popularnych stronach internetowych. Często firmy sprzedające naczynia z miedzi oferują swoim klientom także zakup miedzianej biżuterii i wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Większość z naczyń wykonanych jest z 99,89 % Cu.

Niebanalne i bardzo stylowe dodatki i akcesoria do mieszkań kupimy z wyjątkowej miedzi. Jest to surowiec często uważany za bardziej ekskluzywny niż złoto. W starożytności wierzono, że podarowanie komuś miedzianego kubka jest cenniejsze niż podarowanie właśnie złota. Może takie dekoracje nie są zbyt tanie lecz woda z takiego kubeczka jest poddana jonizacji przez co jest zdrowsza. Do tego naczynia miedziane wykonywane są w technologii ręcznej, z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Najładniejsze są naczynia w macie.