laetari.pl

Bezpieczne obuwie do pracy

Każdy z nas podejmuje pracę i wie, że związane z nią jest pewne ryzyko. Wszystko oczywiście zależy od wykonywanej pracy i pracodawcy. W wielu zakładach to pracodawca zobowiązuje się do zaopatrzenia pracowników w stroje bhp, czyli tak zwane bezpieczne i chroniące nas. Jednak bywa, że sami musimy zadbać nasze bezpieczeństwo i również możemy sobie takie stroje zakupić.

Zalety butów roboczych stosowanych w pracy

buty robocze bhpZakłady pracy teraz w większości one mają za zadanie zaopatrzyć pracownika w strój pomagający mu bezpiecznie pracować. W większości firm kupowane są buty robocze bhp, które chronią nasze stopy nie tylko przed urazami, ale zgnieceniem czy innymi niebezpiecznymi środkami.  Zazwyczaj były to buty, których waga czasem bywała spora i ciężko je było nosić. Teraz producenci oczywiście największy wkład nakładają na to, aby one były ochronne, ale też i lekkie w noszeniu. Bo wiadomo, że będziemy w nich pracować po kilka a nawet kilkadziesiąt godzin dziennie. Więc samo to, że są bezpieczne i chronią naszą stopę od uszkodzeń w pracy, powinny też dawać inne korzyści. Nie powinna się w nich nam noga pocić. Rozmiary są indywidualnie od każdego pracownika pobierane i dopasowywane, a materiał z jakiego są wykonane jest starannie dobierany pod kątem co do tego przy jakiej rodzaju pracy będą używane. Bo wiadomo, że do walki z ogniem użyjemy innych butów niż na przykład przy produkcji sera. Oczywiście jeśli nie jesteśmy pewni czy są one bhp wystarczy sprawdzić czy posiadają specjalne oznaczenia i certyfikaty butów ochronnych, bo takie muszą mieć, żeby były zatwierdzone jako buty ochronne i bezpieczne dla nas.

Kiedyś takie buty bhp były tylko w niektórych naprawde wymagających zakładach, dziś to juz w każdym zakładzie takie buty musimy posiadać do wykonywania pracy. Dzięki jednak nowoczesności takie buty bardzo nie różnią się od tych zwykłych. Są wygodne, przewiewne kiedy jest taka potrzeba, a ciepłe kiedy zimniej.