laetari.pl

Najlepsze drzwi z drewna

Pierwszym elementem, z którym mają kontakt nasi goście, są drzwi wejściowe. Pełnią one rolę wizytówki budynku, ale także stanowią skutecznie zabezpieczenie mienia i osób znajdujących się wewnątrz. Ich wybór powinien być przemyślany.

W jakim rozmiarze są drzwi zewnętrzne?

drzwi drewniane na wymiar zewnętrzneDobre drzwi wejściowe powinny być przede wszystkim bezpieczne oraz ciepłe. Badania dowodzą, że przez nieszczelne drzwi wejściowe ucieka nawet czterdzieści procent ciepła, zatem warto zwrócić uwagę na ten parametr w momencie wyboru drzwi. Jeżeli nasza ościeżnica ma niestandardowe rozmiary, to pozostają nam jedynie drzwi drewniane na wymiar zewnętrzne, ponieważ są one wykonywane dokładnie pod wymagania klienta. Często w cenie drzwi, klient ma także zapewniony montaż, co jest znacznym ułatwianiem. Przede wszystkim drewniane drzwi są solidne i najczęściej mają stalowy stelaż wewnątrz skrzydła. Stanowi on dodatkowe wzmocnienie, przez ewentualnym wyłamaniem. Drzwi wejściowe powinny być od zewnętrznej stony pokryte specjalną powłoką zabezpieczającą przed działaniem promieni słonecznych, deszczu, mrozu czy śniegu, ponieważ będą bardzo często na nie narażone. W sklepach ze stolarką otworową znajdziemy drzwi ze skrzydłami otwieranymi we wewnątrz i na zewnątrz, ponieważ różne pomieszczenia wymagają odmiennych rozwiązań. Wejściowe modele muszą być dobrze osadzone w ościeżnicy, aby stanowiły skuteczne zabezpieczenie. Najczęściej są montowane na trzech lub czterech zawiasach oraz posiadają specjalne, antywłamaniowe zamki.

Co do rozmiaru drzwi, w sklepach znajdziemy ich aż sześć, ale zawsze mamy możliwość złożenia zamówienia na indywidualny rozmiar. W zależności od potrzeb, mogą się składać z jednego lub z dwóch skrzydeł. Na drzwiach wewnętrznych lepiej nie oszczędzać, bo stanowią nasze jedyne zabezpieczenie.