laetari.pl

Wydajny system ogrzewania

Systemy ogrzewania podłogowego były od długiego czasu uznawane wyłącznie za ciekawostkę, być może zwiększającą komfort w domu, aczkolwiek nie będącą skuteczniejszą niż pozostałe metody ogrzewania domu. Taka opinia przestała istnieć wraz z pojawieniem się nowoczesnych, wydajnych systemów ogrzewania, które mogą pracować wydajniej niż jakiekolwiek pozostałe systemy ogrzewania konwencjonalnego.

Najlepsze systemy ogrzewania podłogowego

ogrzewanie podłogowePodłogowy system grzewczy składa się z wielowarstwowych rur, oddających ciepło znacznie wydajniej niż powłoki konwencjonalnych grzejników, umieszczonych pod podłogą pomieszczenia, które mają ogrzewać. Ogrzewanie podłogowe dzięki temu znacznie lepiej rozprowadza energię cieplną w pomieszczeniu, gdyż znajduje się na całej jego powierzchni, a nie tylko w jednym konkretnym miejscu tak jak grzejniki elektryczne czy konwencjonalne. Dzięki zastosowaniu warstw izolacji termicznej, jaka umieszczana jest pod rurami systemu ogrzewania, ciepło nie jest rozprowadzane do dolnych kondygnacji, znajdujących się pod rurami, a jedynie do przestrzeni bezpośrednio nad nimi. Taki system grzewczy ma nie tylko znacznie wyższą wydajność, bardzo wysoką energooszczędność, ale jest również bardziej komfortowy, zwłaszcza w miejscach wyłożonych na podłodze kafelkami, zazwyczaj nie nagrzewającymi się do przyjemnych temperatur. Ogrzewanie podłogowe może być zasilane identycznie jak każdy system ogrzewania centralnego.

Może więc pobierać ciepłą wodę z zewnętrznego ciągu ciepłowniczego, ale również być podłączone do pomp ciepła czy kolektorów słonecznych. Jest to jeden z najpopularniejszych systemów grzewczych, jakie montowane są w nowoczesnych, samowystarczalnych domach zasilanych ekologiczną energią, słoneczną czy wiatrową.