laetari.pl

Polecane biuro księgowe

Zgodnie ze statystykami, około czterdzieści pięć procent przedsiębiorców decyduje się na nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym, natomiast dla trzydziestu kilku procent lepsza jest samodzielna księgowa na etacie. Jedynie niecałe dwadzieścia procent samodzielnie prowadzi księgowość.

Czy współpraca z biurem rachunkowym jest korzystna?

biuro księgowe gdańskWszyscy przedsiębiorcy działający na rynku mają do wybory kilka sposobów na prowadzenie swojej księgowości. A mianowicie mogą wybrać samodzielną księgową, która zajmie się ich rozrachunkami za odpowiednią kwotę, powierzą je w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego lub samodzielnie poprowadzą. Dla małych i średnich działalności najkorzystniej wypada skorzystanie z usług księgowych, ponieważ mają one stosunkowo niską cenę, a gwarantują kompleksowe rozliczenie firmy. Prowadzenie księgowości obejmuje nie tylko rachowanie dokumentów i wyliczanie podatków, ale też szereg prac, które wpływają na najważniejsze działy w firmie. Jeżeli jest nam potrzebne dobre biuro księgowe Gdańsk jest miastem, w którym bez problemu je znajdziemy. Przeważnie zatrudnionych w nim jest kilku głównych księgowych, do których obowiązków należy prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek. Jeżeli w biurze nie ma zatrudnionego pracownika kadrowego, to także księgowy lub jego pomocnik musi zająć się sporządzaniem listy płac czy prowadzeniem teczek osobowych pracowników.

Bez wątpienia współpraca z biurem rachunkowym przynosi wiele korzyści wszystkim klientom, a przede wszystkim pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Średnia wysokość abonamentu za usługi księgowe to sześćset – tysiąc złotych, zatem znacznie mniej niż najniższa krajowa.