laetari.pl

Sposoby na zwalczanie insektów

Okres letni zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nim będzie trzeba się liczyć ze wzmożoną aktywnością wszelkiego rodzaju owadów. Jeżeli przykładowo wybieramy się na biwak nad jeziorem, komary mogą okazać się dużym utrapieniem, a ich ugryzienia znacząco negatywnie wpłynąć na komfort wypoczynku.

Środki na komary

świeca na komaryAby się przed nimi uchronić, często sięgamy po aerozol do stosowania na skórę lub ubranie. Takie rozwiązanie jest co prawda skuteczne, ale produkty tego typu często nieprzyjemnie pachną i niosą ze sobą ryzyko podrażnienia oczu. Nie jest to jedyna sprawdzona metoda. Istnieją także opaski na nadgarstek, które równie skutecznie odstraszają owady. Czasem jednak nie mamy po prostu ochoty stosować aerozolu czy nosić opaski bezpośrednio na sobie, a elektryczny odstraszacz wymaga podłączenia do prądu, do którego dostęp podczas biwakowania może być ograniczony. Co wtedy? Otóż coraz częstszym sposobem na walkę z owadami jest świeca na komary. To proste rozwiązanie ma wiele zalet. W przeciwieństwie do aerozolu świece przeciw owadom wydzielają przyjemny dla człowieka zapach. Wykonane z naturalnych materiałów są bardzo humanitarnym i ekologicznym sposobem na odstraszanie owadów. Nie wywołują reakcji alergicznych ani nie są szkodliwe dla dróg oddechowych. Niski koszt, a zarazem długi czas eksploatacji świecy pozwala w tani i łatwy sposób zapomnieć o nieprzyjemnych i swędzących ugryzieniach.

Nie potrzebujemy sztucznych aerozoli, elektrycznych gadżetów, ani dodatkowych elementów ubioru, aby w spokoju cieszyć się wypoczynkiem, nie opędzając się przy tym od roju irytujących insektów. Estetyczny wygląd, przyjemny zapach, naturalny skład, długi czas działania, wysoka skuteczność oraz niska cena świec na komary pozwolą nam w spokoju cieszyć się wypoczynkiem na łonie natury.