laetari.pl

Dobre serum antyoksydacyjne

Nasza skóra jest każdego dnia narażona na działanie promieni słonecznych, klimatyzacji w pracy czy w pojazdach czy zanieczyszczeniach. Jeżeli nie będziemy jej właściwie zabezpieczać, to szybko się zestarzeje i będzie bardzo niezdrowo wyglądać.

Jak działają sera antyoksydacyjne?

serum antyoksydacyjneKażdy rodzaj skóry po dwudziestym piątym roku życia potrzebuje specjalistycznej pielęgnacji opartej na skutecznym nawilżaniu, odżywianiu i regenerowaniu. Dla zapewniania pełnego efektu, konieczne jest stosowanie odmiennej pielęgnacji rano i wieczorem, ponieważ w ciągu dnia skóra jest narażona na działanie wielu szkodliwych czynników, a w nocy się regeneruje. Serum antyoksydacyjne powinno się znaleźć w kosmetyczne każdej kobiety, ponieważ jest ono silną ochroną przed starzeniem się skóry. Przeważnie sera tego typu zawierają witaminę C, która jest silnym antyoksydantem. Przeciwutleniacze są silnymi substancjami, które mają na celu zabezpieczenie skóry przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, powodujących uszkadzanie komórek skóry. Ponieważ wolne rodniki atakują naszą skórę w ciągu dnia, toteż sera antyoksydacyjne są przeznaczone do pielęgnacji dziennej. Najczęściej mają one postać lekkiego żelu, który jest silnie skoncentrowany, przez co wystarczy nałożyć ich niewielką ilość, aby zobaczyć efekty działania. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych śladów, dlatego świetnie się nadaje pod krem na dzień. Poza witaminą C, w serach antyoksydacyjnych możemy znaleźć koenzym Q10,  floretynę, kwas frulowy czy witaminę E.

Przy wyborze najlepszego serum o działaniu antyoksydacyjnym najlepiej nie kierować się marką ani ceną, a jedynie składem, ponieważ od niego zależy skuteczność kosmetyku. Z pewnością im bardziej będzie naturalny, tym lepszy otrzymamy produkt.