laetari.pl

Włókno z alpaki w garderobie

 

Jeśli poszukujemy ubrań z przyjemnego dla skóry i lekkiego materiału warto pomyśleć o alpace. Włókno pozyskiwane z runa tych stworzeń jest uznawane za jeden z luksusowych towarów, po które sięgamy, gdy chcemy w zimowe oraz jesienne dni zadbać o optymalną temperaturę ciała oraz ochronę przed czynnikami atmosferycznymi.

Delikatne włókno pozyskiwane z alpaki

kurtki z alpakiCoraz częściej decydujemy się na rzeczy z naturalnych materiałów z uwagi na powiększającą się świadomość. Sztuczne materiały nie dają nam nazbyt dużego komfortu noszenia, a przy tym szybko niszczeją. W związku z tym decydujemy się na wełnę owczą, kaszmir oraz moher. Jednym z ciekawszych włókien pozyskiwanych z runa jest alpaka. Mają one delikatną fakturę, są lekkie, a przy tym nie podrażniają, przez co polecane są nawet na ubranka dla dzieci. Obecnie warto mieć na zimę ciepłe kurtki z alpaki, ale również inne części garderoby jak rękawiczki czy czapki. Rzeczy te nie niszczeją szybko, a przy tym są delikatne dla skóry nawet najbardziej wrażliwych osób, w tym alergików. Dzieje się tak, gdyż alpakowe runo nie posiada lanoliny, a szeroki wybór kolorystyczny pozwala na uniknięcie chemicznego farbowania. Warto jednak zapamiętać, iż wyroby z tego materiału pierzemy w niskiej temperaturze używając do tego najbardziej delikatnych środków czyszczących. Nigdy nie wybielamy ani nie chlorujemy. Suszenie z kolei odbywać powinno się na płaskiej powierzchni.

Gdy poszukujemy ubrań zimowych, które nie tylko będą nas ogrzewać, ale poprawnie przepuszczać powietrze oraz dobrze wyglądać warto zainteresować się alpaczym włóknem. Tworzy się z niego ciekawe produkty, ponieważ jest lekkie, przyjemne dla skóry oraz nie alergizuje. Mimo wyższej ceny będziemy zadowoleni posiadając kurtki czy inne akcesoria.