laetari.pl

Jak zmniejszyć koszty podróży służbowych?

Koszty podróży służbowych, w szczególności tych zagranicznych, mogą być bardzo wysokie. Na szczęście w zdecydowanej większości wypadków, można się starać o zwrot tych kosztów. W tym celu trzeba jednak dopełnić wielu niezbędnych formalności.

Czy można ubiegać się o zwrot VAT?

szybki zwrot VAT z NiemiecW obecnych czasach niemal wszystkie firmy w Polsce jakąś część swojej działalności prowadzą za granica. Mogą to być działania związane na przykład z poszukiwaniem nowych rynków zbytu, poszukiwaniem nowych kontrahentów czy też klientów. Oczywiście, wszystkie te działania są powiązane ściśle z koniecznością odbywania wielu podróży zagranicznych, które mogą być bardzo kosztowne dla danej firmy. Trzeba bowiem brać pod uwagę koszty wynajmu noclegów, koszty parkowania, czy opłaty za jedzenie. Do wszystkich tych opłat należy również liczyć podatek Vat, który jest obecnie bardzo wysoki. Na szczęście jednak koszty takie można zmniejszyć, starając się o szybki zwrot VAT z Niemiec. Aby taki zwrot uzyskać warto jednak znaleźć firmę, która pośredniczyłaby w kontaktach naszej firmy z odpowiednimi jednostkami samorządu. Aby uzyskanie zwrotu zapłaconego w Niemczech VAT-u miało sprany przebieg, trzeba wiedzieć jakie sa kruczki prawne w tym kraju i jakie sa terminy składania dokumentów. Dlatego właśnie tak popularne stało się obecnie korzystanie z usług pośredników. Takich firm pośredniczących w Polsce jest obecnie bardzo dużo, ze względu również na to, ze coraz większa liczba polskich firm działa również za granica.

Opłaty związane z podróżami służbowymi, szczególnie tymi zagranicznymi, mogą być bardzo wysokie. Na szczęście jednak koszty te można zmniejszyć, starając się choćby o zwrot zapłaconego w Niemczech Vat. Pozwoli to na znaczne zmniejszenie kosztów przeznaczonych na utrzymanie dane firmy.