laetari.pl

Budowa hali łukowej

Technologie budowlane stale się rozwijają. Obecnie już nie buduje się tak, jak budowało się kilkanaście lat temu. Wykorzystywane są całkiem inne materiały, dzięki którym budynki posiadają dużo lepsze parametry fizyczne. W dzisiejszych czasach to jak szybko wybudujemy budynek zależy tylko i wyłącznie od tego jaki budżet posiadamy.

Jak zbudować halę łukową?

hale wojskoweTak jak już wspominałem, budownictwo w ostatnim czasie bardzo mocno się rozwinęło. Biorąc pod uwagę ten fak, że żyje się coraz szybciej, to potrzebne są także budynki, które możemy postawić bardzo szybko. Mowa tutaj o budynkach przemysłowych. Do takich budynków należy bezwątpienia hala łukowa. Ten rodzaj hali wykorzystywany jest bardzo często jako magazyny. Konstrukcja takiej hali jest dość lekka, więc nie musimy wykonywać fundamentu. Wystarczy dobrze utwardzony teren, na którym wylejemy kilkunasto centymetrową warstwę zbrojonego betonu, na której ustawimy całą konstrukcję. Budowa takiej hali nie przypomina tak naprawdę budowy, a raczej składanie hali z gotowych elementów. Elementy konstrukcji hali łukowej wykonane są w całości w fabryce, są to tak zwane prefabrykaty, które przyjeżdzają gotowe na plac budowy, gdzie są do siebie skręcane tak, aby powstała hala. Elementy potrzebne do złożenia takiej hali możemy podzielić tak naprawdę na dwa rodzaje, są to elementy konstrukcyjne i elementy, które są poszyciem hali.

Czas potrzebny do wybudowania tego typu hali waha się od kilku do maksymalnie kilkunastu dni. Łatwo zauważyć, że jest to czas kilkadziesiąt razy krótszy do czasu potrzebnego do wybudowania hali w tradycyjnej formie. Jest to największa zaleta takich hal i właśnie ona sprawia, że ten rodzaj budynku staje się coraz popularniejszy, nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.