laetari.pl

Metal na ścianie – oryginalne ozdoby, niebanalne kształty

 

W ostatnim czasie postanowiłam nieco zmienić wystrój salonu. Po wyposażeniu go w nowy zestaw wypoczynkowy, przyszła pora na dodatki. Do tej pory na ścianie nad kanapą wisiał stary obraz. Akwarelowy pejzaż już dawno temu wyszedł z mody, ale trzymałam go troszkę z sentymentu. Obraz schowałam (a nóż moda na takie ozdoby wróci) i skupiłam się na czymś bardziej nowoczesnym

Metaloplastyka w salonie, czyli nowoczesna ozdoba ścienna

ozdoba metalowa na ścianęObejrzałam wiele stron w internecie zanim zdecydowałam się na konkretny dekor. Wybrana przeze mnie ażurowa ozdoba metalowa na ścianę składa się z trzech części. Są to nieco „kanciaste” pióra, które można powiesić zarówno obok siebie, jak i na różnych ścianach. Mi bardziej podoba się pierwsza opcja, więc nad kanapą zawisł pierzasty tryptyk. Dekory są czarne z miejscowymi pociągnięciami złotą farbą. Dzięki temu wydają się lżejsze i nie przytłaczają formą. Metalowa struktura jest nieregularna, nie ogranicza jej żadna rama, a każde z piór ma inny kształt. Jednocześnie ażurowy charakter sprawia, że dekory wizualnie wtapiają się w ścianę. Sam pomysł zawieszenia na ścianie w salonie czegoś metalowego nie spotkał się z dużym entuzjazmem pozostałych domowników, jednak kiedy zobaczyli końcowy efekt, byli bardzo pozytywnie zaskoczeni. Teraz nikt z nas już nie pamięta o sielskim obrazku. a nasz pokój dzienny nabrał nowoczesnego, bardzo modnego stylu.

Ja wybrałam czarno-złote pióra, jednak w sprzedaży znajduje się mnóstwo innych metalowych ozdób ściennych. Dość popularne są zamknięte w ramach drzewa lub motyw winorośli. Możecie również zdecydować się na oryginalnie rzeźbione twarze, starożytne maski, czy też zwierzęta. Możliwości jest wiele. Wystarczy dopasować dekor do stylu wnętrza i własnego poczucia estetyki.

Szczegółowe informacje https://bellcraft.pl