laetari.pl

Potrzebowałam do firmy ukraińskich pracowników

Ostatnio zdecydowałam się rozszerzyć działalność mojej firmy. Miałam w planach otworzenie oddziału mojej firmy na Ukrainie. Najpierw jednak musiałam zatrudnić odpowiednich pracowników z tego kraju do pracy w głównym oddziale mojego przedsiębiorstwa, żeby ich wyszkolić i nauczyć, jak działają wszelkie programy na których pracujemy w firmie.

Zatrudniłam pracowników z Ukrainy do mojej firmy

gdzie znaleźć pracownika z ukrainy i wschoduSęk w tym, że nie miałam pojęcia, gdzie znaleźć pracownika z ukrainy i wschodu. Było to o tyle trudne, że zależało mi na tym, aby znaleźć naprawdę szeroko wykwalifikowaną i doświadczoną osobę, której nie będę musiała wszystkiego czuć od podstaw. Porozmawiałam z kilkoma osobami, które były w takiej sytuacji jak ja i dowiedziałam się, że najlepiej jest rekrutować takich pracowników przez agencję pracy. Jest to sprawdzony sposób poszukiwania pracowników z Ukrainy i innych krajów wschodnich, ponieważ mamy wtedy pewność, że pracownicy posiadają odpowiednie pozwolenia na pracę i faktycznie mają doświadczenie w danym zawodzie. Jest to również sposób opłacalny ekonomicznie, ponieważ taki pracownik pozostaje zatrudniony przez agencję pracy, a my go tylko wynajmujemy. Idąc za radą bardziej doświadczonych osób skorzystałam z takiego rozwiązania, co okazało się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Szybko i bez większych problemów znalazłam pracowników, którzy spełniali moje oczekiwania.

Były to wykwalifikowane i doświadczone osoby, które szybko wdrożyły się do pracy w mojej firmie i mogły pojechać do ukraińskiego działu przedsiębiorstwa, żeby tam nadzorować wszelkie procesy. Byłam bardzo zadowolona, tym bardziej że nie musiałam wpłacać agencji żadnych prowizji za znalezienie dla mnie odpowiedniego pracownika. Posiadali oni dużą bazę pracowników i to oni wpłacali wszelkie prowizje za znalezienie pracy.