laetari.pl

Gdzie stosuje się halogeny?

 

Chcąc ułatwić sobie wykonywanie codziennych czynności można skorzystać z dostępnych na rynku rozwiązań. Przykładem może być chociażby oświetlenie przestrzeni takiej jak chociażby podwórko. Po zmierzchu na podwórku może bowiem zapaść półmrok, który znacznie utrudnia przedostanie się do pomieszczeń gospodarczych. W celu minimalizacji ryzyka wystąpienia jakichkolwiek urazów czy incydentów warto zainwestować w dobre oświetlenie.

LED-owe źródła światła w halogenach zewnętrznych

halogen led z czujnikiem ruchuNiemniej jednak czasami problematyczne może być sterowanie, które jest oddalone od docelowego miejsca. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzi się wydajny halogen led z czujnikiem ruchu, który będzie reagował na pojawienie się człowieka w jego pobliżu. Dzięki temu nie jest konieczne ręczne uruchamianie oraz wyłączanie oprawy. W momencie, gdy człowiek znajdzie się w zasięgu działania czujki źródło światła jest włączane na określony czas, który może być regulowany. Podobnie sprawa ma się z czułością funkcjonowania czujnika. Należy ją odpowiednio wyregulować ponieważ niewłaściwe ustawienie może wykrywać również zwierzęta takie jak chociażby koty. W takiej sytuacji halogen będzie załączał się bardzo często co jest zjawiskiem niepożądanym. Dodatkowo należy pamiętać o doborze odpowiedniego rozwiązania. Znaczenie ma przede wszystkim szczelność obudowy, która powinna być jak największa.

Jest to bardzo ważne. Halogen musi być bowiem odporny na trudne warunki atmosferyczne takie jak skrajne temperatury, opady czy promieniowanie słoneczne. Kolejnym etapem jest wybór parametrów źródła światła. Mowa tutaj chociażby o temperaturze barwowej, strumieniu światła czy mocy. W zależności od potrzeb zarówno w sklepach stacjonarnych jak i również w internecie dostępnych jest wiele różnych modeli. Dzięki temu każdy znajdzie coś dopasowanego do własnych potrzeb.