laetari.pl

Najlepsze domy drewniane

Wielu osobom drewniany domek kojarzy się z górską chatą lub domkiem letniskowym. Jednakże z tego surowca można budować także domy całoroczne, które posiadają doskonałą izolacje przed zimnem i wilgocią. Są na pewno sporą konkurencją dla murowanych domów.

Jak wyglądają całoroczne domki z drewna?

domy drewniane całoroczne wałbrzychWygląd zewnętrzny domu jest istotny, bo tworzy wizerunek, ale nie najważniejszy. To wnętrze domu i materiały zastosowane w jego budowie decydują o tym czy jest on bezpieczny, energooszczędny lub komfortowy. Wszystkie wymienione cechy łączą w sobie domy drewniane całoroczne Wałbrzych jest miastem, w którym bardzo dużo ich znajdziemy. Przeważnie decydują się na nie ludzie, którzy cenią prostotę, minimalizm i ekologię. Dom jest zbudowany aż w dziewięćdziesięciu pięciu procentach z naturalnych materiałów, zatem jego właściciele będą skutecznie chronić naturalne środowisko w trakcie jego użytkowania. Są to domy budowane w stylu kanadyjskim, czyli z gotowych elementów, które na samym końcu są montowane na placu budowy. Można je budować przez cały rok, ponieważ większość prac odbywa się w zakładzie produkcyjnym, gdzie są tworzone prefabrykaty. Jedynie fundamenty i komin wymagają tak zwanej „mokrej” pracy w terenie, a cała reszta może być montowana nawet w zimie. Ponieważ konstrukcja domu jest wykonana z drewna, to nie jest ona odporna na duże obciążenia i też dlatego tego typu budynki są parterowe, ewentualnie z zagospodarowanym poddaszem. Ich zaletą jest też świetna izolacja od wilgoci i zimna.

Coraz więcej ludzi decyduje się na wybudowanie takiego modelu domu całorocznego, ponieważ jest znacznie tańszy i łatwiejszy w konstrukcji niż murowany. Jest też ekologiczny i energooszczędny, co szybko da się odczuć po rachunkach za energię elektryczną.