laetari.pl

Zalety używania maści z żywokostu

Żywokost lekarski jest rośliną nazwaną także powszechnie kosztywałem. Jak się okazuje, występuje w Europie poza jej południowymi terenami. Innymi miejscami występowania jest Azja, Syberia, a nawet została zawleczona, lecz nie jest wiadome czy siłą – do Ameryki Północnej. W Polsce jest rośliną pospolitą i popularną.

Czym charakteryzuje się maść żywokostowa?

maść z żywokostuNależy pamiętać, że pod żadnym pozorem żywokostu nie należy stosować wewnętrznie, ponieważ posiada trujące dla człowieka substancje! Służy do stosowania jedynie zewnętrznie. Produkowana z żywokostu maść wytwarzana jest z wykorzystaniem korzenia pozyskiwanego jesienią lub wiosną. Jak się okazuje, jego nazwę można tłumaczyć, że jest to roślina, która „żywi kość”, a w medycynie ludowej nazywano ją nawet „żywym gnatem”. Jeśli chodzi o właściwości, jakie posiada maść z żywokostu, służy ona między innymi do gojenia się złamanych kości oraz zwichnięć stawów, leczenia otarć i stłuczeń, leczenie stanów zapalnych ścięgien, łagodzi bóle reumatyczne oraz bóle kręgosłupa, pomaga w leczeniu kontuzji sportowych, osteoporozy, a także trudno gojących się ran. Warto dodać, że tego typu maść można przygotować samemu. Pozyskany korzeń należy sproszkować, a następnie zalać olejem, całość przelać do pojemnika, który umieszcza się w wodzie. Gotować godzinę dziennie, co trzeba powtórzyć trzy dni z rzędu. Następnie tak przygotowanym specyfikiem wystarczy posmarować bolące miejsce, by pozbyć się uporczywego bólu.

Żywokostowa maść jest specyfikiem, który uśmierzy wiele różnego rodzaju bólów. Może pomóc między innymi przy złamaniach lub zwichnięciach, ale również przy bólach mięśni. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że w wyjątkowo łatwy sposób maść tę można wytworzyć samemu. Jednakże należy pamiętać, że trzeba znać się na ziołach. W innym przypadku bezpieczniejszy jest zakup specyfiku ze sklepu.