laetari.pl

Najpopularniejszy model jeansów

W połowie XIX wieku wynikło ogromne zapotrzebowanie na ubrania robocze, które był bardzo wytrzymałe. To wtedy przypadł okres Gorączki Złota. Levi Strauss w tamtym czasie uznał, iż wyprodukuje coś czego nie stworzył nikt. W ten sposób wytworzył jeans, z którego korzystamy do dzisiaj, gdyż to najbardziej trwały materiał.

Trwałe jeans na spodnie i kurtki

jeansy rurki damskieRok 1873 to rok, w którym Levi Strauss w raz ze swoim wspólnikiem opatentowali spodnie wykonane z jeansu. Były one trwałe, ponieważ wzmacniano je dodatkowymi szwami w newralgicznych miejscach takich jak rozporek czy kieszenie. Z biegiem czasu spodnie te otrzymał dodatkowe kieszenie, gdyż początkowo miały jedynie dwie przednie i jedną z tyłu. Obecnie do tej pory w każdych spodniach jeansowych znajdziemy 5 kieszeni. Dwie z przodu i dwie z tyłu, a także małą kieszonkę z przodu na zegarek. Od tamtej pory nieco zmieniła się moda, jednak jeans pozostał, gdyż był zbyt unikatowym materiałem, a marka Leviego Straussa znana jest do dziś. Obecnie nietrudno kupić jeansy rurki damskie, męskie, a także bardziej rozkloszowane modele. Są one wygodne, nie uciskają ciała i nadają się na różne okazje. To doskonały wybór do pracy, na imprezę czy też w ramach niedzielnego spaceru z rodziną. Przy tym w jeansach nie jest zimno, gdyż doskonale trzymają ciepło. Sprawia to, że prawdopodobnie nigdy nie zrezygnujemy ze spodni dżinsowych, które są stałym elementem mody.

Jednym z bardziej ciekawych produktów jakie kiedykolwiek wyprodukowano są jeansy. Miały one początkowo służyć jedynie osobom pracującym fizycznie, gdyż były one bardzo wytrzymałe. Obecnie jednak jeansy to najbardziej rozpowszechniony na całym świecie krój spodni, który do dnia dzisiejszego nie uległ zbyt dużym zmianom. Warto mieć swoją parę.