laetari.pl

Panele ścienne z betonu

Mieszanki cementowe dają ogromne możliwości wytwarzania najróżniejszych, bardzo efektownych elementów wykończeniowych. Oprócz detali ozdobnych producenci oferują systemowe rozwiązania do efektownego pokrycia ścian lub posadzek. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się płyty ścienne produkowane w wielu wariantach.

Efektowna płyta ścienna z betonu architektonicznego

betonowe płyty dekoracyjneStyl industrialny, który zdominował przed laty wnętrza wielu mieszkań i domów odcisnął wyraźnie w sposób pozytywny swoje piętno na ciągłym zainteresowaniu betonem. Szary, surowy beton nadal budzi zachwyt wśród dużej grupy odbiorców ale producenci wyszli z propozycją dla klientów oczekujących innych stylizacji. Obecnie na rynku widzimy betonowe płyty dekoracyjne o bardzo różnorodnych kształtach, kolorach i w bogatym wzornictwie. Współczesne panele ścienne z betonu to materiał wyjątkowo lekki i o małej grubości. Zawdzięcza to innowacyjnym technologiom wytwarzania opartym w szczególności na zbrojeniach włóknami celulozowymi lub włóknem szklanym. Najpowszechniej stosowanymi płytami betonowymi na ściany są wytwarzane w technologii GRC czyli właśnie zawierające wspomniane włókna szklane. Oprócz tego stosuje się zbrojenia rozproszone z użyciem cyrkonu zapobiegające pękaniu i kruszeniu płyt podczas obróbki. Bardzo istotnym elementem dekoracyjnym nowoczesnych płyt jest ich barwa i faktura. Bogactwo kolorów i faktur jest możliwe dzięki dodatkom do masy cementowej barwników i kruszyw naturalnych. Płyty betonowe na ściany są bardzo odporne na urazy mechaniczne.

Dla poprawy odporności na wilgoć oraz osiadania kurzu powierzchnię płyt pokrywa się preparatami impregnującymi. Zwiększa to funkcjonalność produktów i umożliwia montaż w pomieszczeniach o dużej wilgotności jak łazienki i kuchnie. Pełną informację na temat płyt betonowych znajdziemy na stronach producentów.